Akademcima prija Beograd:Bežanija-AF Duljaj 1:3 (0:2)...

AFD: Veljković Luka, Todosijević Filip, Ivanović Nikola, Nikolić Mateja, Dimitrijević Miodrag, Dimitrijević Sreten, Dobričić Mateja, Nešić Nikola, Milosavjević Viktor, Lazarević Aleksa, Petković Mladen, Janković Miloš, Milenković Viktor, Jovanović Zoran i Petrović Lazar.

Strelci: Sreten Dimitrijević, David Damnjanović i Mateja Dobričić.

Pionirska selekcija ostvarila je i treći vezani trijumf u nadmetanju u Beogradu.

Dobro su akademci ušli u meč i preko Sretena Dimitrijevića stigli do vođstva.

Lazarević je po boku probio odbranu rivala i povratnom loptom pronašao S.Dimitrijevića, koji preciznim udarcem šalje loptu u mrežu za 0:1 u 12 minutu.

Mogli su akademci da dupliraju prednost ali su Damnjanović i Milosavjević bili neprecizni.

U 23 minutu naš tim povećava prednost.

Sreten Dimitrijević je sa leve strane uputio loptu ka Damnjanoviću a naš napadač je ovog puta bio precizan za 0:2.

U nastavku je naš tim malo opuštenije ušao u meč pa rival uspeva da ugrozi gol našeg Veljkovića, koji je u nekoliko navrata odlično intervenisao.

Na drugoj strani prilke propuštaju Lazarević i Damnjanović.

Nakon kornera Dimitrijevića najbolji u skoku je bio defanzivac Dobričić, koji glavom šalje loptu u gornji ugao gola Bežanije za 0:3.

U finišu meča rival uspeva da zatrese mrežu našeg tima za 1:3, što je bio i konačan rezultat meča.

Čestitke rivalu na fer i korektnoj igri.

Čestitke akademcima na zasluženoj pobedi.

Zanimljivo da su akademci u premijernim nastupima u takmičenjima Fair Play lige u obe kokurencije (pioniri i kadeti) u  seriji od 10 utakmica bez poraza ( 7 pobeda i 3 remija).

Nastavak Zimske Fair Play Lige za starije pionire zakazan je za 22/23 januar, dok je prolećni deo takmičenja za kadete planiran za mesec mart.

Čestitamo našim akademcima na zapaženim igrama i verujemo da će i u narednoj godini biti još bolji i uspešniji.

Zahvaljujemo predstavnicima FPL Beograda na uspešnoj saradnji za koju verujemo da će biti još bolja u 2022.godini.

Pogodak Dobričića za 0:3.