Goleada kadeta: AF Duljaj - Šumadija 1934 / 9 : 2 (3:1)...

U meču poslednjeg kola jesenjeg dela naša kadetska selekcija ostvarila je ubedljiv trijumf nad drugarima iz Kragujevca.

AFD: Todosijević Filip, Ivanović Nikola, Radoičić Danilo, Andreić Lazar, Dimitrijević Sreten, Nikolić Mateja, Nešić Nikola, Dimitrijević Miodrag, Topalović Filip, Lazarević Aleksa, Petković Mladen.

Igrali su još::Jovanović Zoran, Janković Miloš, Glišić Nikola, Petrović Lazar, Mijailović Boris.

Strelci: Nešić, M.Dimitrijević 3, Lazarević 2, Topalović, Glišić 2.

Vrlo dobra i efikasna igra našeg tima u poslednjem jesenjem kolu.

Sa dosta problema je naš tim ušao u ovaj meč.

Akademci su nastupali bez najboljeg strelca Rankovića, golmana Božića, a za sastav nisu konkurisali ni braća Đurić (Vanja i Nemanja).

Gol našeg tima čuvao je igrač Todosijević, a startnoj postavi našla su se i dva pionira (Radoičić i Topalović).

Uz sve to gosti u 8 minutu dolaze do vođstva 0:1, pa se činilo da će naš tim teško doći do pozitivnog rezultata.

Ipak, već u 11 minutu velika prilika za Petkovića.

Topalović je centriarao a naš napadač za delić sekunde kasni da skrene loptu u mrežu.

Nakon kornera Nikolić je za malo neprecizan nakon udarca glavom.

Igrao se 24 minut kada Lazarević propušta najbolju šansu.

Nešić ga je sjajno "spojio" sa golom a naš napadač je poslao loptu pored golmana ali i pored stative.

Odličnu priliku propušta i Miodrag Dimitrijević kada iz povoljne pozicije šutira pravo u golmana rivala.

Nisu odustajali akademci a izjednačenje konačno stiže u 29 minutu.

Na centriranu loptu u kaznenom prostoru natračava Nešić i donosi poravnanje rezultata 1:1.

Samo 3 minuta kasnije potpuni preokret.

Miodrag Dimitrijević kruniše dobru akciju i preciznim udarcem donosi prednost našem timu 2:1.

U finišu prvog dela igre trenuci koji su verovatno i odlučili meč.

Potpunu dominaciju našeg tima novim pogotkom kruniše ponovo Miodrag Dimitrijević.

Igrao se 41 minutu kada mu je nakon duplog pasa sa Lazervićem preostalo da sa 7-8 metara pošalje loptu poed golmana u mrežu za 3:1.

U poslednjem minutu ovog dela igre zbog nesportskog ponašanja igrač gostiju dobija drugi žuti karton, što je značilo da će gosti meč nastaviti sa igračem manje.

Prvu opomenu dobio je zbog oštrog starta i prekršaja nad našim igračem.

Nakon prvih 7 minuta nastavka pitanje pobednika bilo je rešeno.

U 49 minutu Lazarević povećava na 4:1.

Samo minut kasnije Topalović postiže pogodak za 5:1.

Već u 52 minutu je 6:1 kada ponovo Lazarević centriranu loptu ubacuje u mrežu za 6:1.

Puno prostora su imali akademci nakon izgubljene lopte rivala pa smo gledali dosta brzih kontranapada našeg tima.

Mogao je Lazarević da se ponovo upiše u listu strelaca u 59 minutu, ali je Glišić slabo proigrao našeg napadača

U 66 minutu Glišić ispravlja prethodnu grešku pogotkom za 7:1.

Opuštenost našeg tima kažnjavaju gosti, kada napadač Šumadije uspeva vrhom kopačke da pošalje loptu u mrežu pored nekoliko naših igrača za 7:2 u 69 minutu.

Samo minut kasnije novi beg Glišića po desnoj strani i njegov drugi pogodak za 8:2.

Novo nesportsko ponašanje glavni sudija meča kažnjava drugim žutim kartonom za igrača gostiju, pa tako rival meč nastavlja sa dva igrača manje.

Raspoloženi Miodrag Dimitrijević u 85 minutu postavlja konačnih 9:2.

Kadeti su na najlepši način završili jesenji deo takmičenja, a ova pobeda bila im je 5 u šampionatu.

Akademci će u prolećni deo nadmetanja ući sa 6 vezanih mečeva bez poraza, a prvi rival će im biti lider Radnički 1923.

Raspoloženi i efikasni:Slavlje akademaca nakon pogotka Nešića...