Goleada pionira:AFD - Petlić Smederevo 15 : 7 (7:4)

U poslednjem meču pionira viđeno čak 22.pogotka,od toga akademci 15.puta pogodili mrežu rivala.

Utakmica sa najviše pogodaka u dosadašnjoj istoriji mečeva naših selekcija.

26.KOLO PODUNAVSKO-ŠUMADIJSKE LIGE PIONIRA
AF DULJAJ - PETLIĆ Smederevo 15 : 7 (7:4)

AFD:Aleksić,Stojadinović,Vasiljević,Vuk Blagojević (kap.),Damnjanović,Nemanja Prokić,Đorđe Blagojević,Veljić,Simić,Dramićanin i Viktor Prokić.

Igrali su još:Dimitrijević,Todosijević,Spasić,Jovanović i Petrović.

U neverovatnom meču sa čak 22.pogotka,pioniri pobedom završili sezonu.

U najavi meča smo već najavili da ova dva tima u međusobnim duelima postižu veliki broj golova a tako je bilo i danas.

Potpuno otvoren meč oba tima koji su išli na pobedu,a precizniji i uspešniji bili su naši akademci koji su ubedljivom pobedom stigli do 16-te pobede u sezoni,koja im je donela 5.mesto na kraju prvenstvene trke.

Već nakon 5.minuta igre bilo je 1:1.

Vuk Blagojević je snažnim udarcem doneo vođstvo našem timu,da bi gosti stigli do izjednačenja samo minut kasnije.

Viktor Prokić donosi prednost našem timu u 11.minutu,ali gosti u 14-om ponovo dolaze do izjednačenja,2:2.

Samo minut kasnije ponovo Viktor Prokić vraća prednost našem timu na 3:2,da bi Veljić povisio na 4:2 u 19.minutu.

Gosti se nisu predavali pa u 25-om minutu prilaze na gol minusa,a u 28-om minutu ponovo dolaze do izjednačenja,4:4.

Sledi furioznih 5.minuta našeg tima.

U 30-om minutu Veljić ponovo donosi prednost našem timu za 5:4,da bi Viktor Prokić u 31-om minutu povećao na 6:4,a konačan rezultat prvog dela 7:4 postavio je Dramićanin u 34-om minutu.

U nastavku ista slika.

Puno prilika sa obe strane,nekoliko lepih pogodaka i akcija i nova goleada.

Seriju u drugom delu otvara Veljić svojim trećim pogotkom za 8:4,da bi Đorđe Blagojević povisio na 9:4 u 44.minutu.

Samo minut kasnije Dramićanin postiže 10-ti pogodak za naš tim.

Nova promena rezultata nakon pogotka Vuka Blagojevića za 11:4.

50-ti minut 12:4 a strelac je Viktor Prokić,a minut kasnije Đorđe Blagojević povećava na 13:4,a zatim novim pogotkom i na 14:4.

Gosti u 62 i 64 smanjuju na 14:6,a do 7-og pogotka stižu u 71.minutu.

Seriju golova zatvorio je Spasić pogotkom u poslednjem minutu meča.

Čestitke igračima oba tima na goleadi koju su priredili malobrojnoj publici.

Gostima zahvalnost na fer i korektnoj igri.

Akademcima zasluženi aplauzi za igre tokom većeg dela sezone..

Ostvarili su 16.pobeda i 10.poraza,zanimljivo bez nerešenog rezultata.

102 puta su pogađali protivničku mrežu,dok su rivali 66.puta uspevali da zatresu našu mrežu.

Pioniri odlaze na zasluženi odmor,dok će petlići nastaviti sa utakmicama Plej-ofa.