kadeti sub. 16:30h AF DULJAJ - ARSENAL Kragujevac 5 : 0 (1:0)
pioniri sub. 11:00h ŠUMADIJA 1903 Kragujevac - AF DULJAJ 1 : 0 (1:0)
petlići ned. 10:00h AF DULJAJ - ŠUMADIJA 1934 2 : 5 (0:1)

AF DULJAJ - ARSENAL Kragujevac 5 : 0 (1:0)

Strelci: Lazarević Aleksa, Tašić Aleksandar, Ranković Uroš, Petković Mladen, Ivanović Nikola

AFD: Radisavljević Luka, Ivanović Nikola, Todosijević Filip (kap.), Andreić Lazar, Jovanović Zoran, Nešić Nikola, Petković Mladen, Petrović Lazar, Ranković Uroš, Lazarević Aleksa i Tašić Aleksandar.
Rezervni igrači:Cvetković Andrej,  Nikolić Mateja, Dimitrijević Miodrag, Maslovarić Mateja

Puno problema za naše kadete pred ovaj meč u kojem nisu nastupali Stanić, V.Đurić, N.Đurić, Luković, a na klupi su zbog povreda ceo meč presedeli Nikolić i Dimitrijević.

Već u prvom minutu vođstvo za naš tim.

Grešku pri dodavanju golmana gostiju iskoristio je Lazarević i preciznim udarcem pogodio mrežu za 1:0.

Ovaj početak kao da je opustio akademce koji su u nastavku meča imali dosta prilika, ali kao da su očekivali da će rival da se preda već na startu utakmice.

Nije bilo dovoljno odlučnosti, a ni koncentracije u momentima kada su naši igrači imali odlične prilike za još koji pogodak.

Moramo istaći i golmana gostiju koji je u puno situacija sjajno reagovao.

Doduše, imao je i pomoć stative u 23 minutu.

Petković, Tašić , Lazarević i Ranković su bili u prilici da dupliraju prednost ali nisu bili efikasni.

Još jednu veliku priliku propušta Tašić u 28 minutu, tačnije njegov udarac sa gol crte glavom izbacuje defanzivac Arsenala.

Imali su i gosti nekoliko obećavajućih napada, ali je naša odbrana sa golmanom Radisavljevićem bila skoncentrisana za razliku od saigrača iz napada.

U drugom delu dosta odlučnije i sigurnije su delovali "narandžasti".

Odlična akcija naših napadača koju precizno završava Tašić, pogodivši  gornji ugao gola gostiju za 2:0 u 48 minutu.

U 53 minutu nakon ubačene lopte najbolje je reagovao Ranković koji odvodi naš tim na prednost od 3:0 pogotkom glavom.

Ređali su se napadi i šanse za naš tim a novi pogodak videli smo tek u 84 minutu.

Vrlo efektan potez Petkovića čiji udarac šalje loptu pod prečku za 4:0.

Mogao je "rezervista" Maslovarić da postigne pogodak minut kasnije ali je njegov slab udarac zaustavio golman gostiju.

Konačnih 5:0 postavio je Ivanović koji je odlično pratio akciju i sa 7-8 metara poslao loptu u mrežu.

Čestitke gostima na dobroj i fer igri.

Akademcima čestitke na pobedi.

Naredni meč za naš tim je protiv Karađorđa.

Pioniri bez pogotka u porazu u Kragujevcu...

22.KOLO LIGE PIONIRA FS RZS
ŠUMADIJA 1903 Kragujevac - AF DULJAJ 1 : 0 (1:0)

Pioniri izgubili na gostovanju u Kragujevcu...

AFD: Božić Sreten, Veljović Veljko, Petrović Igor, Nikolić Aleksandar, Radoičić Danilo, Blagojević Veljko, Radojević Stefan, Vasović Jovan, Petrović Natalija, Dukić Uroš i Nedeljković Mateja

Rezervni igrači: Jovanović Luka, Pešić Lazar, Karić Teodor, Živanović Vuk, Perišić Vuk

Kao i kod kadeta, i tim pionira nikako da zaigra u punom sastavu.

Teško da se može naći utakmica ovog proleća u kojoj su svi članovi ove selekcije bili spremni za utakmicu.

Pantić i Topalović su se pridružili Mijailoviću na listi igrača koji nisu bili u konkurenciji za ovaj meč u kojem nije bilo puno izglednih prilika.

Ništa bitnije nije se dešavalo sve do 27 minuta kada domaćin dolazi do, kako se ispostavilo na kraju, pobedonosnog pogotka.

Na ubačenu loptu slabo je reagovala naša odbrana, dok je napadač Šumadije dobro ispratio njen let i poslao je pored Božića u mrežu.

Ovaj trenutak malo je pokrenuo akademce koji su konkretnije krenuli ka golu rivala.

Veliku priliku propušta Igor Petrović kada iz izgledne pozicije nije nadmudrio golmana Šumadije.

Vasovićev šut bio je slab iako je do prilike došlo nakon dobre akcije.

Veljović je takođe mogao bolje da reaguje u nekoliko navrata.

Mogao je Radojević bolje da reaguje koji minut kasnije ali se na odmor otišlo sa minimalnom prednošću rivala.

Nešto bolje je izgledao naš tim u nastavku ali nedovoljno da izbegnu poraz.

Više je naš tim imao napada ali su se oni uglavnom završaval ispred kaznenog prostora domaćih.

Blagojević pokušava da probije čvrstu odbranu rivala udarcem sa distance ali ni to nije bilo dovoljno.

Još jedna bleda partija našeg tima koji je doživeo još jedan poraz na gostovanju.

Priliku da prekine tu serija imaće u narednom kolu kada gostuje u Požarevcu.

Petlići izgubili na svom terenu...

22.KOLO LIGE PETLIĆA GRADA KRAGUJEVCA
AF DULJAJ - ŠUMADIJA 1934 Kragujevac 2 : 5 (0:1)

AFD: Pavlićević Lazar, Marković Tamara, Stojadinović Vojin, Karić Teodor, Nedeljković Mateja, Petrić Janko, Milosavljević Stefan, Aleksić Filip, Miloradović Aleksa, Janković Vojin i Mirković Strahnja.

Igrali su još: Milovanović Andreja, Marić Nikola i Milošević Mateja.

Strelac: Mirković Strahinja 2

Zaslužena pobeda gostiju koji su bili precizniji i efikasniji.

Pokušali su akademci da iznenade rivala koji je bio bolji, iako su početkom drugog dela došli do izjednačenja.

Mečevi dva tima obilovali su pogotcima i ranije a tako je bilo i u nedelju.

Gosti su zapretili u nekoliko navrata, a do prve velike šanse dolaze nakon diskutabilne odluke sudije koji je dosudio jedanaesterac u 9 minutu.

Do lopte je čini se prvi stigao golman Pavlićević a preko njega je pao napadač gostiju što je navelo glavnog arbitra da dosudi najstrožu kaznu.

Odlično je reagovao Pavlićević i odbranio udarac sa bele tačke.

Ipak, u 12 minutu gosti dobrom akcijom dolaze do prednosti od 0:1.

Velika prilika na drugoj strani.

Mirković je došao do lopte u kaznenom prostoru ali se Karić našao u nedozvoljenoj poziciji pred golom rivala.

Mirkovićev šut sa ivice kaznenog prostora za malo prolazi pored gola u 26 minutu.

Minut kasnije gosti imaju sjajnu priliku ali Pavlićević još bolje reaguje.

Na startu drugog dela jedanaesterac za akademce.

Centriranu loptu u svom kaznenom prostoru nespretno je prvo nogom a zatim i rukom zaustavio defanzivac Šumadije pa je sudija pokazao na belu tačku.

Siguran je bio  Mirković za 1:1.

Bitan trenutak meča samo 2 minuta kasnije.

Nespretno su akademci izbacili loptu u korner nakon kojeg je usledila nova greška, jer je posle gužve igrač gostiju ubacio loptu u mrežu za 1:2.

Ovaj pogodak je potpuno "slomio" naš tim koji se u narednim minutima nije uspeo oporaviti.

Ponovo su pogrešili naši akademci a odlični gosti brzim napadom dolaze u priliku nakon šuta kada  lopta nekako nalazi put do mreže za 1:3 u 42 minutu.

Akademci dolaze do daha i preko Mirkovića i Karića imaju odličnu priliku.

Karić je odlično uposlio našeg napadača a ovaj umesto šuta pokušava da predribla istrčalog golmana gostiju koji je bio uspešniji.

Ponovo Mirković propušta odličnu priliku kada za korak kasni na centriranu loptu na petercu.

U 64 minutu Karić ponovo proigrava Mirkovića, a ovaj je ovog puta spretniji od odbrane Šumadije i smanjuje na 2:4.

Novu priliku za pogodak propušta Nedeljković čiji udarac brani golman gostiju.

U zaustavnom vremenu gosti postižu i konačan rezultat nakon dobre akcije za 2:5.