MINI MAKSI LIGA 2017/18 (sastavi,rezultati,izveštaji...)

Proteklog vikenda širom Srbije počela je 18-ta sezona Mini Maksi lige,a akademci su startovali pobedama u obe konkurencije.

Akademcima je ovo drugo učešće,za razliku od prethodne godine kada su se takmičili u jednoj kategoriji,ove sezone FK"AF Duljaj" će imati takmičare u dve kategorije,i to za generaciju dečaka rođenih 2007 i 2008.godine.

Naš klub se takmiči u Smed.Palanci,a mečevi se održavaju u lepom ambijentu SC"Kolonija 11421".

Mečevi se igraju u trajanju od 2x15 minuta,uz obavezno treće poluvreme u istom trajanju,u kojem pogotci ne ulaze u konačan rezultat.

Roditeljima,trenerima,kao i svim ostalim učesnicima je strogo zabranjeno da glasno i nesportski komentarišu dešavanja na terenu,utiču na igru i ponašanje dece.Svaki vid kršenja ovog pravila se strogo kažnjava.

MINI MAKSI LIGA
2018 GODINA / DRUGI DEO TAKMIČENJA

Prvi zvaničan meč akademci su odigrali 28.januara,kada su u konkurenciji 2007 slavili protiv domaće Kolonije.

Kolonija Beli - AF Duljaj

Andreić,Pajević 2,Todosijević,Urošević i L.Petrović.

KARAĐORĐE FENIKS RAČA - AF DULJAJ 0 : 10

AFD:Andreić,Nikolić,Todosijević,Tašić,Radosavljević,Pajević,Đurić,Petković.

U premijernom meču akademci su zabeležili pobedu protiv drugara iz Rače,kojima je ovo prvo učešće na turniru.

Dobru igru celog tima pogotcima su krunisali Radosavljević i Pajević po 3.pogotka,i Tašić koji se 4.puta upisao u listu strelaca.

U trećem revijalnom delu meča pogotke su postizali Nikolić i Petković.

Generacija 2008 slavila u debitantskom nastupu.

2008
AF ĐOKIĆ  V.PLANA - AF DULJAJ 3 : 5

AFD:Petrović,Todosijević,Andreić,Petrović,Jovanović,Urošević i Pajević.

Akademci su uplašeno ušli u meč,pa su gosti brzo poveli 2:0,ali ubrzo su naši igrači uspeli da sustignu,a zatim i prestignu rivala.

Narandžasto-crni su postigli 5.vezanih pogodaka za rezultatski preokret 5:2.
Pogotke su postigli Pajević 2,Andreić,Dugić i Petrović.
U finišu meča rival postiže pogodak za ukupan rezultat 5:3 za naše igrače.
2.KOLO MINI MAKSI LIGE / S.PALANKA 26.11.2017
2007 KOLONIJA PLAVI - AF DULJAJ 0 : 5
2008 KOLONIJA BELI - AF DULJAJ 0 : 11

Akademci nastavili sa pobedama u Mini Maksi ligi.

2007 / 2.KOLO
KOLONIJA PLAVI - AF DULJAJ 0 : 5

AFD:Lazar Andreić,Pavle Stanić,Mateja Nikolić,Vuk Pajević,Lazar Radosavljević,

Aleksandar Tašić,Mladen Petković,Filip Todosijević,Miodrag Dimitrijević.

Dobru igru celog tima pogotcima su krunisali:

Aleksandar Tašić (2),Lazar Radosavljević,Vuk Pajević i Mateja Nikolić.
Akademci su protiv domaćeg tima ostvarili i drugu pobedu u ovom takmičenju.

Nekoliko debitanata i nova pobeda generacije 2008.

2008  / 2.KOLO
KOLONIJA BELI - AF DULJAJ 0 : 11
AFD:Lazar Petrović,Mihailo Dugić,Zoran Jovanović,Lazar Andreić,Filip Todosijević,
Natalija Đorđević,Nikola Urošević,Lazar Lazarević,Jovan Vasović i Vuk Pajević.
Dobrom i efikasnom igrom naša ekipa je stigla i do druge pobede na takmičenju.
Strelci za naš tim bili su:Natalija Petrović 2,Mihailo Dugić 2,Vuk Pajević 2,Lazar Andreić,

Zoran Jovanović,Filip Todosijević,Lazar Petrović i Lazar Lazarević.

Debitantske nastupe za naš tim zabeležili su Natalija Đorđević i Lazar Lazarević.

Subota je bila rezervisana za druženje sa drugarima iz ŠF"Selters",a u nedelju je na programu bilo 3.kolo MINI MAKSI LIGE SRBIJE.

3.KOLO MINI MAKSI LIGE SRBIJE 03.12.2017
ned. 2008 KOLONIJA PLAVI - AF DULJAJ 5 : 0
ned. 2007 KOLONIJA BELI - AF DULJAJ 3 : 12

Genaracija 2008. doživela je prvi poraz u takmičenju.

3.KOLO MINI MAKSI LIGE / 2008
KOLONIJA PLAVI - AF DULJAJ 5 : 0

AFD: Mihailo Dugić,Lazar Petrović,Zoran Jovanović,Nikola Urošević,Lazar Andreić,Filip Todosijević,Natalija Petrović,Jovan Vasović,Lazar Lazarević i Vuk Pajević.

Domaćin je vrlo dobro započeo meč i već u uvodnim minutima došao do ozbiljne prednosti od 2:0,koju je u nastavku meča povećao na ubedljivih 5:0.

Akademci su propustili nekoliko prilika da barem postignu počasni pogodak,ali se istakao čuvar mreže domaćih sa nekoliko sjajnih odbrana.

U revijalnom delu meča akademci su uspeli da povežu nekoliko dobrih akcija i postignu nekoliko pogodaka preko Jovanovića,Pajevića i Vasovića.

Generacija 2007. loše započela ali trijumfalno završila meč.

3.KOLO MINI MAKSI LIGE
KOLONIJA BELI - AF DULJAJ 3 : 12

AFD: Lazar Andreić,Miodrag Dimitrijević,Pavle Stanić,Filip Todosijević,Aleksa Lazarević,Vuk Pajević,

Mladen Petković,Nikola Nešić,Mateja Nikolić,Lazar Radosavljević i Aleksandar Tašić.

Kao i u meču mlađe generacije,i u ovom je domaćin silovito krenuo, i već nakon 2.minuta bilo je 2:0 za Koloniju.

Usledio je preokret akademaca pogotcima Tašića i Radosavljevića za 2:3,da bi domaćin uspeo da poravna na 3:3.

Od tog trenutka usledila je serija pogodaka našeg tima za konačni trijumf od 3:12.

Treba istaći da je domaćin imao i penal,ali je sjajno intervenisao Dimitrijević Miodrag.

Strelci za naš tim bili su:Petković,Pajević,Radosavljević 6,Tašić 4.

Debitanstki nastup za naš tim zabeležio je Lazarević Aleksa.

Naši fudbaleri bili veoma raspoloženi i efikasni.

4.KOLO MINI MAKSI LIGE SRBIJE 10.12.2017
2007 AF DULJAJ - TRON Požarevac 8 : 0
2008 AF DULJAJ - TRON Požarevac 9 : 0

Generacija 2007 upisala i četvrtu pobedu.

2007
AF DULJAJ - TRON POŽAREVAC 8 : 0
AFD 2007:Lazar Andreić,Miodrag Dimitrijević,Pavle Stanić,Filip Todosijević,Aleksa Lazarević,Vuk Pajević,Mladen Petković,Nikola Nešić,Mateja Nikolić,Lazar Radosavljević i Aleksandar Tašić.

Akademci su ostvarili još jednu sigurnu pobedu,a do nje su došli dobrom igrom svih 11.igrača.
Pogotke su postigli:Vuk Pajević 2,Aleksandar Tašić 3 i Lazar Radosavljević 3.
U trećeme revijalnom delu meča u listu strelaca su se upisali još Aleskić,Petković i Dimitrijević.
Naredni rival u nedelju je Jasenica iz Smed.Palanke.

Dobrom igrom akademci stigli do treće pobede.

2008
AF DULJAJ - TRON POŽAREVAC 9 : 0
AFD 2008:Lazar Petrović,Zoran Jovanović,Nikola Urošević,Lazar Andreić,Filip Todosijević,Natalija Petrović,Stefan Radojević,Jovan Vasović,Lazar Lazarević i Vuk Pajević.
Dosta lepih pogodaka viđeno je u ovom meču,a strelci su bili:Vuk Pajević 3,Zoran Jovanović 3,Lazar Andreić,Filip Todosijević i Lazar Petrović.
Narednog vikenda novi meč i to protiv domaće Jasenice.

5.KOLO MINI MAKSI LIGE
8:30h 2007 JASENICA - AF DULJAJ 4 : 9
9:25h 2008 JASENICA - AF DULJAJ 4 : 5

Generacija 2007 ostvarila novu sigurnu pobedu.

2007
JASENICA - AF DULJAJ 4 : 9

AFD:Lazar Andreić,Miodrag Dimitrijević,Pavle Stanić,Filip Todosijević,Aleksa Lazarević,Vuk Pajević,Mladen Petković,Nikola Nešić,Mateja Nikolić,Lazar Radosavljević i Aleksandar Tašić.

Strelci:Petković,Pajević,Tašić 3,Radosavljević 4.

Akademci su "uspavano" ušli u meč,a to je domaćin iskoristio i već u prvim minutima meča poveo sa 2:0.

Pogotcima Radosavljevića i Tašića naš tim preokreće na 2:3,ali Jasenica stiže do izjadnačenja 3:3.

Usledila je serija pogodaka našeg tima i vođstvo od 9:3,da bi u poslednjem minutu meča rival smanjio na 9:4,što je bio i konačan rezultat meča.

U trećem revijalnom delu meča pogotke su postizali još i Stanić,Petković,Radosavljević i Todosijević.

Akademci su u dosadašnjem takmičenju ostvarili svih 5.pobeda uz 44.datih pogodaka i 7.primljenih.

Generacija 2008. ostvarila 4.pobedu u uzbudljivom meču.

2008
JASENICA - AF DULJAJ 4 : 5

AFD:Lazar Petrović,Zoran Jovanović,Nikola Urošević,Lazar Andreić,Filip Todosijević,Natalija Petrović,Jovan Vasović,Lazar Lazarević,Mihailo Dugić i Vuk Pajević.

Strelci:Pajević 4 i Jovanović.

Rival je poveo na startu meča,ali su narandzasto-crni preokrenuli preko Pajevića i Jovanovića.

Na 3:1 povisio je ponovo Pajević,ali Jasenica stiže do isjednačenja.

Ponovo Pajević vraća prednost na našu stranu,ali ponovo rival poravnava.

U finišu meča raspoloženi Pajević donosi pobedu našem timu od 5:4.

U revijalnom delu meča pogotke za naš tim postizali su Vasović.

6.KOLO MINI MAKSI LIGE / 24.12.2017
ned.14:30h 2008 MLADENOVAC - AF DULJAJ 4 : 1
ned.16:35h 2007 KARAĐORĐE RAČA - AF DULJAJ 1 : 4

Mladenovčani uspešniji u kategoriji 2008.

2008
MLADENOVAC - AF DULJAJ 4 : 1

AFD:Lazarević Lazar,Vasović Jovan,Petrović Natalija,Petrović Lazar,Todosijević Filip,Andreić Lazar,Jovanović Zoran,Dugić Mihailo,Filipović Veljko i Urošević Nikola.

Rival je bolje započeo meč i brzo došao do velike prednosti,koju akademci nisu uspeli da sustignu,a jedini pogodak za naš tim postigao je Andreić Lazar.

U prvom nastupu u ovom takmičenju generacija 2008,uz nekoliko igrača rođenih 2009.godine,ostvarila je 4.pobede i 2.poraza uz najviše datih golova.

Nastavak takmičenja zakazan je za kraj januara.

U kategoriji 2007 akademci zabeležili sve pobede.

2007
KARAĐORĐE RAČA - AF DULJAJ 1 : 4

AFD:Todosijević Filip,Andreić Lazar,Stanić Pavle,Dimitrijević Miodrag,Nešić Nikola,Nikolić Mateja,Petković Mladen,Radosavljević Lazar i Tašić Aleksandar.

Akademci su dugo "pritiskali" rivala,ali su kraju zasluženo stigli do nove pobede.

Strelci za naš tim bili su:Nešić Nikola (2),Radosavljević Lazar i Todosijević Filip.

U revijalnom trećem delu meča pogotke su postizali Petković,Tašić,Radosavljević,Stanić.

Aademcima je ovo bila 6.pobeda iz isto toliko mečeva,pa ih u drugom delu takmičenja očekuje težak zadatak da opravdaju dosadašnje igre.