Nova pobeda pionira: AF Duljaj - Sušica 5:0 (3:0)...

Pionirska selekcija ostvarila je drugu prvenstvenu pobedu boljom igrom od drugara iz Kragujevca.

3.KOLO PODUNAVSKO-ŠUMADIJSKE LIGE PIONIRA
AF DULJAJ - SUŠICA Kragujevac 5 : 0 (3:0)

AFD: Nerandžić Vuk, Nerandžić Relja, Petrović Igor, Bajović Balša, Nikolić Aleksandar, Radoičić Danilo, Blagojević Veljko, Mijailović Boris, Radojević Stefan, Starčević Luka i Topalović Filip.

Rezervni igrač: Jovanović Luka, Vasović Jovan, Dukić Uroš, Pajić Vuk, Veljović Veljko, Živanović Vuk.

Strelci:Topalović 2, Radojević 2,Blagojević.

Sigurna igra i pobeda našeg tima.

Veoma teški uslovi za igru oba tima, jer iako se meč igrao u 10h već je temperatura prešla 30 stepeni.

Odlično su akademci ušli u meč i već u 4 minutu poveli 1:0.

Novajlija Starčević je probio odbranu rivala i pravovremeno uposlio Topalovića.

Naš napadač je pobegao svom čuvaru i matirao golmana gostiju za 1:0.

Mogao je isti igrač da duplira prednost ali je u poslednjem trenutku intervenisala odbrana Sušice.

Uzvratili su gosti sa nekoliko opasnih napada ali je naša odbrana na čelu sa golmanom V.Narandžićem dobro reagovala.

Novi prodor Starčevića mogao je doneti novi pogodak našem timu, ali njegovu povratnu loptu nisu iskoristili Mijailović i Radojević.

Ponovo gosti napadaju ali udarac igrača Sušice završava pored gola, da bi koji minut kasnije ponovo golman Nerandžić reagovao ispred igrača rivala.

U 36 minutu jedanaesterac za naš tim.

Nakon ubačene lopte i gužve pred golom Sušice, Radojević je prvi stigao do lopte a nepropisno ga je zaustavio golman gostiju.

Naš napadač je izveo najstrožu kaznu i preciznim udarcem povisio na 2:0.

U finišu prvog dela akademci stižu do 3:0.

Bajović je započeo naš napad u kojem je uključio Blagojevića, a omaleni igrač je preciznim udarcem poslao loptu preko golmana gostiju a ispod prečke.

Sjajan pogodak za kraj prvog dela.

Početak drugog dela u potpunosti je propao gostima koji su krenuli veoma ofanzivno ka našem golu.

Dosta problema i sreće imali su akademci u tim trenucima.

Veoma zanimljiv detalj u 56 minutu kada je poništen pogodak za goste, tačnije autogol R.Nerandžića.

Nakon velike gužve u kaznenom prostoru našeg tima lopta se odbila do R.Narandžića, koji pod pritiskom protivničkog igrača nespretno vraća loptu prema svom golu, a ona od stative odlazi u mrežu.

Pomoćni sudija je odmah podigao zastavicu i nakon konsultacija sa glavnim sudijom meča potvrdio svoju odluku za nedozvoljenu poziciju, jer je igrač Sušice koji je napao našeg Nerandžića prethodno bio u ofsajdu.

Ovaj detalj kao da je malo "probudio" naš tim pa Topalović samo minut kasnije postiže efektan pogodak.

Slično kao i kod pogotka Blagojevića, i udarac Topalovića poslao je loptu pod prečku protivničkog gola za 4:0.

Novu šansu ima Vasović, tačnije nakon njegovog udarca lopta se od prečke odbila preko gola.

Dobar pokušaj je imao i Dukić, ali je njegov udarac završio za malo preko gola.

U 73 minutu Radojević postiže svoj 2 pogodak uz dosta sreće za konačnih 5:0.

Nakon kornera glavom je intervenisao igrač gostiju a lopta se od Radojevića odbila pravo u mrežu za konačnu pobedu našeg tima.

Čestitke gostima na fer i korektnoj igri.

Našim akademcima čestitke na zasluženoj pobedi.

Već u sredu je na programu odložen meč protiv Šumadije iz Aranđelovca koji se igra na našem terenu.

Tokom nedelje očekuje se povratak u konkurenciju za tim Natalije Petrović i Aleksandra Grujića.

Slavlje akademaca: Strelac Topalović slavi pogodak sa R.Nerandžićem i Bajovićem.