Nova pobeda pionira:AFD - Rudar Kostolac 4 : 2 (2:1)

Pioniri nastavili sa dobrim igrama i pobedama.Akademci propustili dosta šansi.

AF DULJAJ - RUDAR 1933 Kostolac  4 : 2 (2:1)

AFD:Sremčević Veljko,,Tanasijević Lazar,Spasić Stefan,Petrović Viktor,Vasiljević Dejan,Simić Aleksandar,Dimitrijević Sreten (kap.),Đerić Andrija,Dramićanin Nikola,Prokić Viktor i Damnjanović David.

Igrali su još:Aleksić Janko,Petrović Igor,Savić Aleksandar.

Pioniri ostvarili novi trijumf u veoma dobrom meču protiv drugara iz Kostolca.

U oba poluvremena akademci su propustili po nekoliko "čistih" prilika,pa su tako dopustili gostima da sa dva pogotka kazne promašaje naših napadača.

Velika prilika za Prokića u 15.minutu ali je šutirao pravo u golmana gostiju.

Dpbra akcija naših napadača.

Prokić je uposlio Damnjanovića na levoj strani a ovaj centrirao upravo ka našem najboljem strelcu koji je sa nekoliko metara pogodio stativu.

Usledila je kazna u 24.minutu.

Centaršut napadača Rudara a golman Sremčević ispušta loptu koju drugi igrač gostiju ubacuje u mrežu za 0:1.

Odmah su uzvratili akademci i samo dva minuta kasnije Prokić poravnava na 1:1.

Ulsedile su velike prilike za Damnjanovića,pa prečka Prokića,promašaj Tanasijevića iz izgledne pozicije.

Dobra igra i napadi urodili su plodom u 33.minutu.

Spasić je odlično centrirao i na drugoj strani "pogodio" Prokića koji neomaten šalje loptu u mrežu za vođstvo od 2:1.

U nastavku meča ponovo prvo do gola stižu gosti,iako je prvu veliku šansu propustio naš tim.

Prokić je izašao sam pred golmana gostiju ali se spetljao i propustio priliku za novi pogodak.

Odličan udarac i efektan gol napadača gostiju u 47.minutu doneo je izjednačenje od 2:2.

Odmah je usledio odgovor našeg tima.

Raspoloženi Dramićanin je pravovremeno uposlio Prokića koji ovog puta precizno šutira i vraća prednost našem timu,3:2.

Nastavili su akademci sa napadima a ponovo Prokić propušta dobru priliku.

U 55. minutu usledila je brza kontra našeg tima.

Đerić je pravovremeno uposlio Dramićanina a naš brzonogi napadač je pobegao svojim čuvarima i plasiranim udarcem povećao na 4:2.

Dosta posla imala je naša odbrana ali su Dimitrijević,Simić,Spasić i Damnjanović pomogli čuvaru mreže Sremčeviću da u finišu meča sačuva mrežu.

Spasić je bio nesebičan u pokušaju da pronađe Prokića na petercu u 62.minutu ali je njegov udarac bio izblokiran.

Slično je pokuša Prokić za Igora Petrovića ali je ishod bio isti u 66.minutu,da bi sa distance nešto kasnije svoj šut isprobali Vasiljević i Viktor Petrović.

U 72.minutu dobra akcija gostiju a udarac napadača Rudara završava na stativi našeg gola.

Na kraju zaslužena pobeda našeg tima u veom dobrom meču.

Čestitke gostima na dobroj,fer i korektnoj utakmici.

Čestitke akademcima na igri uz  nadu da će u narednim mečevima popraviti realiziciju.

Prilika za to će biti narednog vikenda i to ponovo na svom terenu,kada će dočekati Planu.

Dobra igra za nastavak serije:Aleksandar Simić.