Novi trijumf pionira:AF Duljaj - Rudar 3 : 2 (2:1)

Pionirska selekcija nastavila sa pobedama.Pored 5.pogodaka,oba tima propustila po još nekoliko prilika.

23.KOLO PODUNAVSKO-ŠUMADIJSKE LIGE PIONIRA
AF DULJAJ - RUDAR Stamnica 3 : 2 (2:1)
AFD:Radenković,Stojadinović,Đ.Blagojević,V.Blagojević (k),N.Prokić,J.Petrović,
Damnjanović,Veljić,Dramićanin,V.Prokić i Simić.
Igrali su još:Alekisić,Spasić,Vasiljević,I.Petrović,Todosijević i Jovanović.
Strelci:Vuk Blagojević i Viktor Prokić (2).

Akademci su već u uvodnim minutima meča stigli do dva gola prednosti.

Prvo je Vuk Blagojević preciznim udarcem sa 18.metara neodbranjivo poslao loptu u mrežu za 1:0.Igrao se 7.minut.

Odmah su uzvratili gosti preko svog najboljeg igrača ali je Radenković odlično intervenisao.

U 10.minutu dobra akcija našeg tima i 2:0.

Simić je sa desnog krila poslao povratnu loptu za Viktora Prokića,koji iz drugog pokušaja postiže pogodak.

Rano vođstvo kao da je zadovoljilo naš tim,pa su gosti u dva navrata opasno pripretili šutevima sa distance.

U 19.minutu lep pogodak kapitena gostiju,koji je iz slobodnog udarca prebacio živi zid i smanjio vođstvo našeg tima na 2:1.

Dobre prilike da uzvrate imali su Damnjanović i V.Prokić ali nisu bili precizni.

Zatim je iz slobodnog udarca pokušao i Đorđe Blagojević ali pored gola.

Naša odbrana imala je dosta problema da zaustavi kapitena gostiju pa su Jovan Petrović,Stojadinović i Nemanja Prokić imali dosta posla.

Na startu drugog dela ponovo akademci igraju konkretnije i direktnije ka golu rivala,pa tako šansu propušta Veljić.

Još jedan lep pogodak videli smo na ovom meču.

Odlična akcija našeg tima koju je ubacivanjem sa leve strane nastavio Damnjanović a u punom trku sa peterca Viktor Prokić pretvorio u pogodak za 3:1.

Mogli su akademci mirnije da uđu u meč da su Todosijević,Spasić i Damnjanović iskoristili povoljne prilike.

Na drugoj strani gosti ponovo prete i opet nakon solo prodora pomenutog kapitena ali u poslednji čas reaguje naša odbrana.

Nova velika prilika za naš tim i pravi karambol na petercu gostiju.

Prvo Damnjanović povratnu loptu nije uspeo da ubaci u gol,a nakon odbitka pokušavali su Prokić i Todosijević ali bez promene rezultata.

Kapiten Rudara u dva navrata opasno preti našem timu udarcima sa distance.Prvi je otišao blizu stative da bi drugi zaustavila stativa.

Ipak,iz trećeg pokušaja isti igrač smanjuje na 2:3 u 74.minutu i unosi neizvesnot u poslednjim minutima meča.

Ipak su akademci izdržali i uspeli da upišu 15-ti trijumf u prvenstvu.

Čestitamo gostima na dobroj i fer utakmici.