Petlići slavili:AF Duljaj - Šumadija Ar. 6 : 0 (5:0)...

AF DULJAJ - ŠUMADIJA Aranđelovac 6 : 0 (5:0)

AFD:Milovančević Dušan,Nikolić Mateja,Stanić Pavle,Đurić Vanja,Dimitrijević Miodrag (kap.),Andreić Lazar,Đurić Nemanja,Pajević Vuk,Milosavljević Viktor,Lazarević Aleksa i Bošković Nikola.

Igrali su još:Todosijević Filip,Petković Mladen,Pantić Mladen,Petrović Lazar,Đurić Luka,Nešić Nikola i Jovanović Zoran.

Strelci:Lazarević 3,Milosavljević 2 i Nemanja Đurić.

Akademci ostvarili drugu prvenstvenu pobedu.

Vrlo dobro su narandžasto-crni ušli u ovaj meč i već su u 2.minutu preko Milosavljevića imali veliku priliku za vođstvo.

Naš napadač se izborio za poziciju u kaznenom prostoru gostiju i sam se uputio ka golu a njegov udarac odlično je zaustavio golman Šumadije.

Samo dva minuta kasnije vođstvo za naš tim.

Pajević je pravovremo uposlio Lazarevića na desnoj strani a ovaj je pobegao odbrni gostiju i preciznim udarcem poslao loptu pored istrčalog golmana gostiju za 1:0.

Natsvili su akademci sa napadima a ponovo je Lazarević bio u prilici ali je golman Šumadije za malo bio brži.

Pokušao je Pajević sa distance ali je šutirao pravo u golmana rivala.

Lazareviću se upornost isplatila u 12.minutu.

Golman Šumadije je van kaznenog prostora pokušao da ispuca loptu ali ga je naš napadač sustigao i izblokirao a oduzetu loptu sa 20-ak metara plasiranim udarcem poslao u praznu mrežu za 2:0.

Uzvraćaju gosti nakon velike gužve i prekida ali je dobro reagovala odbrana našeg tima.

Novi brz napad našeg tima i slična akcija kao kod prvog pogotka.

Ponovo je Lazarević bio brži od odbrane gostiju i opet je preizan za 3:0 u 21.minutu.

Nije se dugo čekalo na novi pogodak za naš tim a Milosavljević u 26.minutu vrlo preciznim udarcem prebacuje loptu preko golmana golmana Šumadije za 4:0.

Imali su akdemci dosta sreće u 27.minutu nakon kornera za goste i loše intervenije naših igrača,koji nisu uspeli da izbace loptu iz kaznenog prostora a udarac igrača Šumadije na gol liniji je zaustavio Milovančević.

Odmah je stigla kazna na drugoj strani.Ponovo su kombinovali Pajević i Lazarević na desnoj strani a povratnu loptu je potpuno sam na petercu u mrežu sproveo Nemanja Đurić za 5:0.

Isti igrač je samo nekoliko trenutaka kasnije imao sličnu priliku za pogodak ali je loše prihvatio loptu.

Za razliku od prvog dela meča kada su akademci ušli veoma koncentrisano,u drugom loš start naših igrača pa su gosti više vremena provodili na polovini našeg tima.

Nije bilo izglednih prilika pred oba gola pa smo gledali veliku borbu na sedini terena.

Ipak u 55.minutu novi lep pogodak Milosavljevića.

Primio je loptu iskosa sa leve strane i preciznim udarcem je poslao u gornji ugao gola gostiju za 6:0.

Imali su gosti priliku da smanje rezultat nakon greške naše odbrane ali su Nikolić i Vanja Đurić ipak sustigli napadača gostiju koji je u jednom trenutku bio sam ispred Milovančevića.

Do kraja meča šansu su dobili svi igrači sa obe klupe a rezultat se nije menjao.

Vrlo fer i koretna utakmica uz odlično ponašanje svih aktera na terenu i na tribinama.

Čestitke rivalu na fer i korektnoj igri.

Čestitke akademcima na pobedi uz zamerke za igru na početku drugog dela.