Pioniri odlični:AF Duljaj - Šumadija Ar. 6 : 1 (2:1)

Čestitke igračima oba tima na lepoj fudbalskoj predstavi sa puno efektnih pogodaka,akcija i odbrana golmana oba tima.

Akademci u drugom delu bili konkretniji i precizniji i tako naneli prvi poraz timu iz Aranđelovca u dosadašnjem delu prvenstva.

Dobra igra svih naših akademaca uz čak 5.pogodaka Viktora Prokića.

5.KOLO PODUNAVSKO-ŠUMADIJKSE LIGE PIONIRA
AF DULJAJ - ŠUMADIJA Aranđelovac 6 : 1 (2:1)

AFD:Nemanja Radenković,Sreten Dimitrijević,Dejan Vasiljević,Viktor Petrović,Aleksandar Simić,Veljko Stojadinović,Stefan Spasić,Igor Petrović,Nikola Dramićanin (kap.),Viktor Prokić i David Damnjanović.

Igrali su još:Janko Aleksić,Andrija Đerić,Lazar Tanasijević i Mateja Pantić.
Najbolja igra našeg tima u dosadašnjem delu takmičenja.
Pioniri uspeli da savladaju drugare iz Aranđelovca u veoma dobroj fudbalskoj predstavi.
Akademci su odlično otvorili utakmicu šansom Damnjanovića ali je naš napadač bio neprecizan.
U 12-om minutu 1:0 za naš tim.
Povratnik u tim Viktor Prokić je preciznim udarcem doneo vođstvo našem timu a samo tri minuta kasnije isti igrač ponovo beži odbrani gostiju i duplira prednost na 2:0.
Nova velika prilika za 3:0.
Damnjanović je u 26.minutu izašao sam pred golaman Šumadije koji mu je "skinuo" čist zicer.
Od tog trenutka igrači gostiju preuzimaju igru i opasno prete našem golu.
Napadi gostiju su urodili plodom u 30-om minutu.
Nakon udarca sa distance i intervencije golmana Radenkovića,lopta se od stative odbija ispred linije našeg gola a napadač Šumadije lako ubacuje loptu u mrežu za 2:1.
Usledili su teški minuti za naš tim ali su se akademci nekako odbranili.
U poslednjem minutu prvog dela velika prilika i odlična intervencija Radenkovića.
Ponovo je Radenković odbio loptu nakon udarca gostiju a na nju je opet natrčao napadač Šumadije,koji šutira ka golu a naš golman sjajnim paradom spašava "narandžaste".
Ovaj momenat,kao i prvi minut nastavka možda su i odlučili pobednika.
Samo što je počeo drugi deo meča a ponovo nezaustavljivi Prokić vraća prednost našeg tima na dve gola prednosti,3:1.
Preti Šumadija preko svojih napadača ali naša odbrana uspeva da otkloni opasnost.
Na drugoj strani velike prilike za naš tim.
Ponovo je Prokić pobegao odbrani gostiju i na drugoj stativi uposlio usamljenog Dramićanina,koji sa 5.metara šutira pored gola.
Nova kontra našeg tima šansa za Damnjanovića ali ponovo je uspešniji čuvar mreže Šumadije.
U 63.minutu lepa akcija našeg tima.
Dramićanin je proigrao Prokića a ovaj levom nogom pogađa suprotan ugao za 4:1.
Samo dva minuta kasnije još jedna lepa akcija,ovog puta je Prokić proigrao Dramićanina a ovaj udarcem levom nogom pogodio gornji ugao gola gostiju za 5:1.
Ulsedili su pokušaji Spasića i Vasiljevića sa distance ali se ponovo istakao golman Šumadije.
Gosti pokušavaju da dođu do gola ali dobre prilike nisu iskoristili pa je na drugoj starni stigla nova kazna.
Vasiljević je proigrao Prokića a ovaj je ušao u kazneni prostor gostiju i plasiranim udarcem postavio konačan rezultat meča.
Lepa pobeda za naše momke koji zaslužuju sve čestitke.
Četsitke i gostima na dobroj,fer i korektnoj utakmici koju su završili sa igračem manje,zbog drugog žutog kartona 3.minuta pre kraja meča.
Konačno će pioniri imati celu nedelju za rad jer u daljem toku prvenstva neće biti više vanrednih kola,nakon žestokog početka prvenstva i 5.utakmica u 14.dana.
Naredni rival našim akademcima je trenutni lider prvenstva Smederevo na gostujućem terenu.
Radost akademaca nakon pogotka kapitena Dramićanina.