Pioniri ubedljivi : Sloga - AF Duljaj 1 : 6 (0:3)

Pionirska selekcija ostvarila je novu pobedu i tako ostala u trci za najviši plasman.

Akademci sigurnom igrom zabeležili trijumf na teškom gostovanju u Petrovcu na Mlavi.

21.KOLO PODUNAVSKO-ŠUMADIJSKE LIGE PIONIRA
SLOGA Petrovac na Mlavi - AF DULJAJ 1 : 6 (0:3)

AFD: Sremčević Veljko, Đurić Vanja, Savić Aleksandar, Petrović Viktor, Spasić Stefan, Radenković Nemanja, Dimitrijević Miodrag, Dimitrijević Sreten, Damnjanović David (kap.), Dramićanin Nikola i Lazarević Aleksa.

Igrali su još: Aleksić Janko, Petrović Igor, Nikolić Mateja, Petković Mladen, Ranković Uroš, Đurić Nemanja i Nešić Nikola.

Sigurna i ubedljiva igra našeg tima na neugodnom gostovanju.

Akademci su već nakon 18 minuta stekli veliku prednost koju su u drugom delu uvećali i upisali nova tri boda.

U 15-om minutu promena rezultata i vođstvo našeg tima pogotkom Miodraga Dimitrijevića, kome je ovo prvi pogodak u prvenstvu.

Asistirao mu je Petrović.

Samo minut kasnije kapiten Damnjanović koristi grešku domaće odbrane i nakon prodora se leve strane povećava na 0:2.

Već u 18-om minutu je bilo 0:3.

Dobru akciju Danmnjanovića i Dramićanina krunisao je Lazerević, koji je umakao odbrani gostiju i iskosa sa desne strane pogodio mrežu za sigurno vođstvo.

Mogli su akademci da budu još efikasniji, ali su se ispromašivali Dramićanin i Damnjanović, apokušaj Petrovića odbranio je golman domaćih.

U nastavku meča domaćin kreće ofanzivnije i konkretnije ka golu Sremčevića i u 54.minutu smanjuje na 1:3 nakon nekoliko grešaka naših odbrambenih igrača.

Ovaj pogodak je trgnuo naše akademce i samo dva minuta kasnije Sreten Dimitrijević preciznim udarcem povećava na 1:4.

Isti igrač u 65.minutu rešava dilemu oko pobednika, da bi u 70-om minutu postigao svoj treći vezani pogodak (hat-trick) za ubedljivih 1:6.

Čestitke domaćem timu na fer i korektnoj utakmici a našim akademcima na dobroj igri i pobedi.

Veoma važna pobeda a pre svega dobra igra našeg tima na ovom meču, koja će sigurno podići samopouzdanje našim akademcima pred mečeve koji dolaze.

Narednog vikenda na programu je meč protiv ekipe Soko Saraorci.