Pionirima izmakla pobeda u Požarevcu:Mladi Radnik - AFD 2 : 2 (0:0)

Vrlo dobar i interesantan meč na stadionu u Požarevcu u kojem su oba tima mogla do pobede.

Akademci bili bliži trijumufu nakon vođstva od 0:2 ali domaćin u finišu meča stigao do remija.

10.KOLO PODUNAVSKO-ŠUMADIJSKE LIGE PIONIRA
MLADI RADNIK Požarevac - AF DULJAJ 2 : 2 (0:0)

AFD:Nemanja Radenković,Veljko Stojadinović,Stefan Spasić,Viktor Prokić,Aleksandar Simić,Sreten Dimitrijević,Andrija Đerić,Dejan Vasiljević,Nikola Dramićanin i Prokić Viktor.

Rezervni igrači:Veljko Sremčević,Igor Petrović,Nikola Dimitrijević i Aleksandar Savić.

Prokić nastavio golgeterski niz,akademci nastavili seriju utakmica bez poraza.

Iako nije bilo golova u prvom delu meča,videli smo dobar fudbal i otvorenu igru oba tima.

Prava drama usledila je u nastavku meča,kada su akademci imali pobedu u svojim rukama,ali su uporni igrači Mladog Radnika uspeli da ostanu neporaženi.

U 55.minutu dobra akcija našeg tima i sigurna realizacija Prokića za 0:1.

10.minuta kasnije nova dobra akcija koju je ponovo u pogodak pretvorio Prokić za 0:2.

Samo 5.minuta kasnije velika greška naše odbrane i domaćin smanjuje na 1:2,da bi već u sledećem napadu domaćin poravnao rezultat.

Šteta što je veliki trud naši igrača za samo dva minuta anuliran.

Ostaju za žaljenje propuštene šanse Dramićanina,Prokića i Damnjanovića ali na kraju svi akteri mogu biti zadovoljni vrlo dobrom i kvalitetnom igrom.

Narednog vikenda pioniri dočekuju VGSK iz Velikog Gradišta.

Danas smo pratili i prijateljski susret kombinovanih ekipa (pioniri-petlići) akademaca i drugara iz ŠF"Mika Radovanović".

PRIJATELJSKA UTAKMICA
AF DULJAJ - ŠF"MIKA RADOVANOVIĆ"Aranđelovac 0 : 3 (0:0)

AFD:Janko Aleksić,Mladen Pantić,Nikola Urošević,Mateja Pantić,Filip Todosijević,Lazar Petrović,Mladen Petković,Nikola Nešić,Luka Đurić,Nikola Radenković i Nikola Kulašević.

Igrali su još:Mihailović Milan,Tanasije Savić,Luka Ivanović,Đorđe Petrović,Veljko Filipović,Mihailo Dugić,Filip Dugić i Novak Radojčin.

Gosti su prikazali dobar fudbal i zasluženo stigli do pobede.

Naši akademci su samo u prvom delu uspeli da izdrže napade rivala.

Bila je ovo prilika za akademce koji imaju manju minutažu da pokažu svoju trenutnu formu.

Sutra naše petliće očekuje duel sa Šumadijom iz Aranđelovca.

2.KOLO / LIGA FUDBAL 8 / 2010
AF DULJAJ - KARAĐORĐE Topola 6 : 1 (3:1)

AFD:Mateja Nedeljković,Jovan Vesić,Lazar Pešić,Natalija Petrović,Veljko Blagojević,Igor Petrović,Luka Đorđević,Teodor Karić i Janko Petrić.

Strelci:Blagojević 2,Petrović 2 i Đorđević 2.

Naši akademci ostvarili su i drugi trijumf.

Nakon pobede nad Šumadijom,akademci su savladali i drugare iz Karađorđa.

Naredni rival je "Ivančević" a meč se igra u Aranđelovcu.

Sutra u Čačku naši akademci gostuju ekipi "Gaučosi" u okviru lige Fudbal 9 za selekciju 2009.