Pobeda petlića: AF Duljaj - Feniks 4:1 (1:1)...

Najmlađa takmičarska selekcija ostvarila je novi trijumf nakon zanimljivog nadmetanja sa drugarima iz Rače.

20.KOLO LIGE PETLIĆA GRADA KRAGUJEVCA
AF DULJAJ - FENIKS 4 : 1 (1:1)

AFD: Pavlićević Lazar, Marković Tamara, Stojadinović Vojin, Karić Teodor, Nedeljković Mateja, Petrić Janko, Milosavljević Stefan (kap.), Milošević Đorđe, Aleksić Filip, Živanović Jakov i Mirković Strahinja.

Igrali su još: Stankić Nikola, Miloradović Aleksa, Kostić Vuk, Vasović Lazar, Anić Vukašin, Janković Vojin i Nikolić Mihajlo.

Strelci: Mirković Strahinja, Karić Teodor 2 i Petrić Janko

Petlići su do drugog vezanog trijumfa stigli nakon nešto bolje igre u drugom delu meča.

Na startu utakmice Živanović i Mirković su pokušali ali je na mestu bio golman gostiju.

Pokušao je Karić udarcem sa 20-ak metara ali je ponovo dobro intervenisao čuvar mreže Feniksa.

Uzvratili su i gosti istom merom ali je Pavlićević bio siguran.

Veliku borbu sa dugonogim napadačem gostiju vodila je naša odbrana, pre svih Petrić i Nedeljković, jer su gotovo sve lopte bile upućene prema njemu.

Upravo je pomenuti napadač u 12 minutu iskoristio nesporazum naša dva štopera i pored istrčalog Pavlićevića poslao loptu u mrežu za 0:1.

Pokušao je Mirković da izjednači ali je ponovo dobro reagovao odlični golman gostiju.

Mogao je Živanović bolje da šutira sa ivice kaznenog prostora u 18, a Milošević spretnije da reaguje minut kasnije.

Odličnu priliku propušta Milosavljević kada se 5-6 metara slabo šutira pravo u golmana rivala.

Karić u dva navrta opasno preti ali bez promene rezultata sve do finiša prvog dela.

Mirković se našao na ivici kaznenog prostora i veoma preciznim udarcem poslao loptu preko golmana gostiju za 1:1 u 33 minutu.

U drugom delu meča nešto bolja igra našeg tima koja je rezultirala i pozitivnijim rezultatom.

Karić je uputio udarac sa 18 metara a lopta je ponovo završila preko golmana rivala za 2:1 u  43 minutu.

Gosti su veoma dobro branili svoj gol a već preko pomenutog napadača vrebali kontru ili grešku našeg tima.

Upravo se to desilo u 45 minutu kada je pobegao našim defanzivcima i izašao sam pred Pavlićevićča, koji odlično interveniše.

Kazna je stigla 4 minuta kasnije nakon tačnog i brzog napada našeg tima.

Mirković je započeo akciju u kojoj je uposlio Miloradovića a ovaj na drugoj strani Karića, koji levom nogom postiže veoma lep pogodak za 3:1 poslavši loptu u gornji ugao gola.

Odličan udarac Nedeljkovića u 51 minutu zaustavila je prečka.

U 53 minutu novi pogodak za naš tim.

Mirković je dobro centrirao a najbolji u skoku bio je Petrić, koji glavom pogađa za konačnih 4:1.

Do kraja meča mogli smo da vidimo još neki pogodak ali su neprecizni bili Milosavljević, Stojadinović i Miloradović.

Čestitke gostima na dobroj igri.

Akademcima čestitke na uloženom trudi koji im je doneo 8 trimuf u takmičenju, s obzirom da im se briše pobeda na Obilićem koji je odustao od takmičenja.

U narednom kolu naš tim gostuje u Aranđelovcu.

Meč sa drugarima iz Šumadije je u utorak od 19h.