Pobeda petlića za kraj jeseni: AFD - Budućnost 4 : 2 (2:1)...

Ovom utakmicom završen je prvi deo takmičenja.

AF DULJAJ - BUDUĆNOST Kragujevac 4 : 2 (2:1)

AFD:Petrić Janko, Radojičić Danilo, Dukić Uroš, Karić Teodor, Petrović Natalija, Marković Tamara, Blagojević Veljko (kap.), Veljović Veljko, Živanović Jakov, Petrović Igor i Nedeljković Mateja.

Igrali su još: Nikolić Mihailo, Milosavljević Stefan, Mirković Strahinja, Stankić Nikola i Radojičić Dejan.

Strelci: Petrović Igor 2, Živanović Jakov, Petrović Natalija

Veoma interesantan i sadržajan meč timova koji su pred ovaj meč imali isti skor.

Akademci su i na ovom meču nastupali bez nekoliko igrača.

Mijailović, Pešić, Dimitrijević i Pavlićević su se pridružili listi odsutnih na kojoj su od starta prvenstva Nerandžić i Milošević.

Ofanzivno je krenuo naš tim od starta meča i prvu priliku propušta Živanović.

U 5 minutu velika greška gostujuće odbrane a poklon je prihvatio i u pogodak prtvorio Igor Petrović udarcem sa 7-8 metara.

Isti igrač ima veliku priliku da duplira prednost ali je šutirao u golmana gostiju.

Nesporazum i grešku naše odbrane ovog puta koristte gosti u 13 minutu.

Odmah uzvrća naš tim a veliku priliku propušta Živanović čiji šut odlično zaustavlja golman gostiju.

Natalija Petrović pokušava udarcem sa ivice kaznenog prostora ali je i ovaj pokušaj išao pravo u golmana rivala.

Promena rezultata i novo vođstvo za akademce u 16 minutu.

Blagojević je započeo napad, nastavio ga je Karić pravovremenim proigravanjem Živanovića, koji efektno šalje loptu u gornji ugao gola za veliku radost našeg tima, 2:1.

Uzvraćaju gosti nakon prekida ali je dobro reagovala naša odbrana.

Ponovo preti naš tim preko Petrovića, ali ni Natalija Petrović, a ni Živanović ne uspevaju da krunišu njegove dobre prodore.

Veliku priliku nakon kornera propušta Natalja Petrović kada glavom šutira preko gola.

Blagojević ima novu priliku ali ni njegov šut ne završava u mreži.

Gosti u finišu prvog dela imaju priliku za izjednačenje nakon velike gužve u kaznenom prostoru našeg tima.

Na staru drugog dela nova promena rezultata.

Gosti imaju odličnu priliku nakon greške naših igrača, ali Petrić sjajno interveniše i skreće loptu u korner.

Iz tog kornera gosti poravnavaju rezultat nakon velike gužve i uz dosta sreće, 40 minut 2:2.

Samo 5 minuta kasnije ponovo akademci vraćaju prednost na svoju stranu.

Blagojević odlično centrira a Natalija Petrović glavom skreće loptu u mrežu za 3:2.

Velika prilika za Nikolića koji okleva ispred gola Budućnosti.

Karić i Igor Petrović imaju nove prilike ali su ponovo neprecizni.

U 60 minutu novi prodor Natalije Petrović, do lopte u kaznenom prostoru stiže Igor Petrović koji je ovog puta siguran i precizan za 4:2.

Di kraja meča naš tim je sačuvao prednost i stigao do zaslužene pobede protiv odličnog rivala.