Pobeda petlića:AF Duljaj - Karađorđe 1 : 0 (0:0)

AFD:Radenković,Pantić,S.Dimitrijević,Damnjanović (kap.),N.Dimitrijević,Pajević,Tašić,V.Petrović,Spasić,Radosavljević i Dramićanin.

Rezervni igrači:Aleksić,Savić,Stanić,Bošković,I.Petrović,Đerić i Tanasijević.

Jedini pogodak na meču postigao je Nikola Dimitrijević.

Akademci su ovaj vikend završili pobedom u malog gradskom duelu u kojem je naš tim zasluženo došao do pobede.

Gosti su se tokom čitavog meča požrtvovano i umešno branili ali je Dimitrijević lepim pogotkom slomio otpor rivala.

Tokom celog meča igralo se na polovini protivnika a od samog starta je usledila serija promašaja naših igrača.

Akademci su uspevali da prođu kroz gustu odbranu gostiju i stvore priliku za pogodak ali je golman gostiju odlično branio svoj gol.

Gotovo svi akademci su se nalazili u prilici za pogodak a prve dve velike propustio je Spasić na samom početku meča.

Usledile su šanse Radosavljevića,Petrovića,Pajevića,Tašića,Dramićanina a njima su se pridružili i defanzivci Damnjanović,Pantić i S.Dimimtrijević ali lopta nikako nije htela u gol.

Sa druge strane,naš golman Radenković niti jednom nije imao priliku da interveniše.

Ista slika i u drugom delu koji je velikim promašajem otvorio Dramićanin nakon udarca glavom sa peterca.

Samo koji minut kasnije pravi karambol u kaznenom prostoru gostiju a Dramićanin,Radosavljević i Spasić iz nekoliko pokušaja nisu uspeli da pogode mrežu,tačnije njihovi pokušaji su izblokirani.

Veliki broj promašaja uneo je nervozu u naše akademce koji su skoro sve šuteve slali u dobro postavljenog čuvara mreže gostiju.

Sporna situacija u 54.minutu kada je ponovo veliki broj igrača bio u kaznenom prostoru gostiju a nakon šuta Dimitrijevića ,ispred gol linije lopta u ruku pogađa nekog od igrača Karađorđa ali je sudija pokazao da se igra nastavi.

Veliki broj udaraca uputili su akademci ka golu rivala na današnjem meču,a ponovo je Spasić ciljao gornji ugao ali je golman gostiju ponovo intervenisao i izbacio loptu u korner.

Usledili su novi pokušaji Radosavljevića,Tašića,Dramićanina,N.Dimitrijevića,Damnjanovića,kao i šut "rezerviste" Tanasijevića ali bez promene rezultata,sve do 64.minuta.

Nakon nove velike gužve u kaznenom prostoru gostiju,loptu je sa 15-ak metara jakim i preciznim udarcem u mrežu poslao Nikola Dimitrijević.

Nakon vođstva akademci pokušavaju  da dupliraju prednost,ali je Dramićanin dozvolio golmanu gostiju da se ponovo istakne,nakon udarca sa 7-8.metara.

Čestitke našim drugarima iz Karađorđa na velikom trudu i požrtvovanju.

Čestitke našim akademcima na prikazanoj igri i pobedi a ostaje da u narednom periodu poprave realizaciju jer će ih u Plej-of grupi čekati rivali koji će svaki promašaj umeti da kazne.

Naredni meč petlići će igrati u Kragujevcu protiv tima Slavije.

Jedini precizan:Nikola Dimitrijević.