Pobeda pionira: AF Duljaj - Soko 6:3 (5:2)...

AFD: Božić Sreten, Pantić Pavle, Dukić Uroš, Veljović Veljko, Nikolić Aleksandar, Vasović Jovan, Blagojević Veljko, Nedeljković Mateja, Radojević Stefan i Topalović Filip.

Igrali su još: Jovanović Luka, Karić Teodor, Petrić Janko, (Petrović Natalija)

Strelci: Nikolić Aleksandar, Blagojević Veljko 2, Radojević Stefan, Topalović Filip, AG

Akademci prekinuli seriju poraza.

Nastavili su se problemi za naš tim sa velikim brojem izostanaka igrača ali su akademci uspeli da budu precizni i uspešni na ovom meču.

U 9 minutu Nikolić stiže u kazneni prostor gostiju i nakon centaršuta Blagojevića plasira loptu u mrežu sa 7-8 metara za 1:0.

Samo 2 minuta kasnije gosti odgovaraju izjednačenjem.

Ubačenu loptu u naš peterac nisu uspeli da izbace defanzivci našeg tima, a dobro se snašao igrač gostiju koji iz teške pozicije ubacuje loptu u mrežu, 1:1.

Gužva pred golom gostiju ali odbijenu loptu Vasović šalje porad gola.

U 17 minutu Topalović je probio odbranu gostiju i ubacio loptu na peterac gde je sve to pratio Blagojević i spretno pogodio mrežu za 2:1.

U 23 minutu Vasović pronalazi Petrovića na levoj strani a njegov udarac krajnjim naporom u korner izbacuje odlični golman gostiju.

25 minut i lep pogodak gostiju.

Igrač rivala je sa nekih 20-ak metara šutirao a lopta pod prečku završila iza leđa Božića za 2:2.

Uzvraća naš tim u 29 minutu.

Topalović je ponovo centrirao a Radojević se izborio za pociziju i udarac koji je završio u mreži za 3:2.

U 34 minutu korner je izveo Petrović a defanzivac gostiju nespretno ubacuje loptu u svoju mrežu za 4:2.

Nastavili su akademcima sa napadima a do novog pogotka naš tim stiže u 37 minutu.

Topalović je imao nameru da centrira ali je lopta u visokom luku završila u mreži za 5:2.

Radojević "otvara" drugi deo meča velikom prilikom ali je golman gostiju odlično reagovao.

Još jedan lep pogodak smo videli u 58 minutu.

Brza i tačna akcija Petrovića i Radojevića koju je prelepim pogotkom završio Blagojević, koji je loptu poslao pod prečku gola gostiju za 6:2.

Isti igrači stvorili su dobru akciju nekoliko minuta kasnije, ali je Petrović za malo šutirao pored gola.

Još jedan efektan pogodak ali ovog puta u našoj mreži.

Napadač gostiju je snažno i precizno šutirao u 70 minutu a lopta završava iza leđa golmana Jovanovića za 6:3.

U 75 minutu Radojević je spremio asistenciju za Topalovića ali je uspešniji bio golman gostiju.

Zaslužena pobeda akademaca koji će u narednom kolu gostovati u Kragujevcu ekipi Šumadije.

Tokom nedelje doneta je i odluka na žalbu koju je uložio naš klub za meč koji su pioniri igrali protiv Sloge 33 u Petrovcu na Mlavi.

Naime, naš klub je uložio prigovor na nastup domaćeg igrača koji zbog suspenzije nije smeo da nastupa na pomenutom meču, ali je on ipak igrao i to pod drugim imenom i još postigao oba pogotka.

Takmičarski organi kaznili su Slogu zbog nastupa suspendovanog igrača a meč je registrovan u korist našeg tima rezultatom 0:3.