Pobeda pionira:AF Duljaj - Cepelin 6 : 3 (0:0)

Zanimljiva utakmica u kojoj su svi pogotci postignuti u drugih 40.minuta.

Pioniri osvojili 7.bodova u prva 3.kola.

AF DULJAJ - CEPELIN Smederevo 6 : 3 (0:0)

AFD:Nemanja Radenković,Lazar Tanasijević,Dejan Vasiljević,Viktor Petrović,Aleksandar Simić,Veljko Stojadinović,Savić Aleksandar,Andrija Đerić,Nikola Dramićanin,Viktor Prokić (kap.) i Sreten Dimitrijević.

Igrali su još:Pantić Mateja,Igor Petrović i Janko Aleksić.
Strelci:Prokić 3.Dramićanin,Viktor Petrović i Igor Petrović.
Dobra i "tvrda" utakmica u prvom,goleada u drugom delu.
Prvu šansu i to u drugom minutu propuštaju akademci.tačnije Prokić koji iskosa sa desne strane ne uspeva da prevari vrlo dobrog golmana gostiju.
Imao je naš tim dosta problema sa odličnim gostima,koji su nakon ove šanse ozbiljno ugrozili golmana Radenkovića.
Upravo je naš golman sprečio vođstvo gostiju,kada je uspeo nekako vrhovima prostiju da,nakon šuta napadača Cepelina,skrene loptu na prečku,a odbijenu loptu napadač gostiju nije uspeo da ubaci u nebranjenu mrežu.
Uzvratio je naš tim ali nakon prekida Simić nije uspeo da glavom pogodi mrežu.
U finišu meča po dve ozbuljne peilike i za goste i za naš tim ali su golmani dobro branili svoj gol.
U drugom delu prava goleada.
Prokić je nakon solo akcije pogodio mrežu rivala u 48.minutu za 1:0.
Radost našeg tima trajala je samo jedan minut,jer su na sličan način i gosti poravnali rezultat nakon solo akcije njihovog napadača.
Ni radost gostiju nije trajala dugo,jer je već u 55.minutu ponovo naš tim došao u vođstvo,a svoj drugi pogodak na meču postigao je Prokić.
Nastavili su akademci sa dobrom igrom i napadima koja je rezultirala novim pogotkom u 59.minutu.
Viktor Petrović je konačno dobro zahvatio loptu sa 20-ak metara a njegov šut završio je pod prečku za 3:1.
Dobra akcija našeg tima samo dva minuta kasnije i novi pogodak.Za 4:1 mrežu rivala pogodio je Prokić.
Gosti pokušavaju u narednim minutima ali prvo Simić a zatim i Radenković dobro intervenišu.
Mogao je naš tim lako do novih pogodaka ali su Dramićanin i Prokić propustili ozbiljne prilike.
Još jedna lepa akcija našeg tima krunisana je pogotkom i to u 73.minutu.
Dramićanin je preciznim udarcem poviso na 5:1.
Isti igrač je mogao da postigne i svoj drugi gol na meču,ali su on i Prokić propustili prekombinovali u kaznenom prostoru gostiju.
Vasiljević je sa leve strane precizno centrirao a naš "rezervista" Igor Petrović glavom postiže svoj drugi gol u sezoni za 6:1 u 77.minutu.
U poslednja dva mnuta opuštanjenašeg tima i dve velike greške naše odbrane donele su gostima prilike za pogodak koje su i iskoristili.
Prvo u 78. za 6:2 a zatim i u poslednjem minutu meča za 6:3.
Čestitke gostima na dobroj igri i fer i korektnom ponašanju i želimo im puno sreće u nastavku takmičenja.
Čestitke našim akademcima na pobedi i igri u drugom delu meča.
Na redu je vanredno kolo i utakmica u Petrovcu na Mlavi protiv Sloge.
Tokom nedelje očekujemo da se akademci dodatno kompletiraju jer će za sastav konkurisati Damnjanović a očekujemo da i Spasić bude 100% spreman.