Poraz kadeta od lidera: AF Duljaj - Radnički 1923 / 1:3 (0:1)

Kadetska selekcija nije uspela da iznenadi lidera iz Kragujevca iako su u većem delu meča bili ravnopravan rival.

Akademci imali više izglednijih prilika, Radnički kaznio promašaje.

13.KOLO DRUGE PODUNAVSKO-ŠUMADIJSKE LIGE KADETA
AF DULJAJ - RADNIČKI 1923 1 : 3 (0:1)

AFD: Luković Ilija, Todosijević Filip, Ivanović Nikola, Đurić Nemanja, Nikolić Mateja, Andreić Lazar, Nešić Nikola, Dimitrijević Miodrag, Ranković Uroš (kap.), Lazarević Aleksa i Tašić Aleksandar.

Rezervni igrači: Božić Sreten, (Đurić Vanja), Petković Mladen, Petrović Lazar i (Jovanović Zoran)

Pravi derbi meč gledali smo u duelu kadeta u kojem je ostao žal što naši akademci nisu iskoristili prilike koje su imali.

Dugo će naš tim pamtiti 58 minut meča i priliku Lazarevića pri nerešenom rezultatu koja je preokrenula meč u korist protivnika.

Uvodni deo utakmice pripao je gostima koji u 6 minutu koriste svoju priliku posle prekida za akademce i nakon kontranapada dolaze u vođstvo od 0:1.

Usledio je brz odgovor akademaca u vidu nekoliko dobrih napada u kojima su priliku za poravnanje rezultata imali Tašić i Lazarević.

Prvo je Ranković povratnom loptom uposlio Tašića koji je sa 7-8 metara slabo zahvatio loptu, da bi naš najbolji strelav Lazarević za malo zakaznio na ubacivanje Nešića.

Zanimljiv detaj u 18 minutu u kaznenom prostoru gostiju kada je poništen pogodak Rankovića.

Nemanja Đurić je centrirao, golman Radničkog je izboksovao loptu ispred Lazarevića pravo na nogu Rankovića koji je ubacuje u praznu mrežu, ali je glavni sudija meča signalizirao prekršaj našeg napadača.

Ostaće dilema da li je postojao kontakt našeg napadača i golmana Radničkog.

Kakva prilika za naš tim u 34 minutu.

Tašić se izborio za loptu i proigrao je do Lazarevića a ovaj odmah je prosledio do Rankovića.

Naš napadač je ušao u kazneni prostor i silovito šutirao ali je pogodio prečku a na odbijenu loptu natrčao je Lazarević koji sa peterca šutira ali sa gol linije loptu u korner skreće defanzivac gostiju.

Gosti uzvraćaju u finišu prvog dela.

Nekako se napadač rivala izborio za udarac pored nekoliko naših igrača ali prvo Ivanović sprečava put lopte u mrežu a N.Đurić otklanja opasnost.

Početak drugog dela u potpunosti je pripao našem timu koji u 48 minutu konačno stiže do gola.

Dimitrijeić je proigrao Rankovića a ovaj nadmudrio svog čuvara i ispod istrčalog golmana šalje loptu u mrežu za 1:1.

Igrao se 58 minutu kada je naš tim propustio priliku za potpuni preokret.

Opet je Ranković probio odbranu Radničkog i poslao loptu ispred gola na koju je natrčao Lzarević i sa 4-5 metara poslao visoko preko gola.

Svi su na stadionu videli loptu u mreži ali je Radnički bio miljenik sreće.

Ovaj promašaj se u narednim minutima motao akademcima u glavi pa su gosti polako vratili u meč.

Radnički uzvraća na drugoj starni ali odlično na našem golu reaguje Luković, koji dobar pokušaj napadača gostiju odbija u korner posle kojeg udarac glavom rivala završava pored gola.

Koban je bio 66 minutu kada je naš tim imao loptu u svom posedu ali je loše reagovao Nikolić.

Njegovu izgubljenu loptu gosti brzu ubacuju u naš peterac gde je napadač Radničkog brži od golmana Lukovića i glavom donosi ponovo prednost svom timu, 1:2.

Pokušali su akademci da se vrate u meč ali su gosti umešno spustili ritam utakmice čestim odugovlačenjem i izmenama kojima su učvrstili svoju odbranu.

U poslednjem minutu brz napad rivala koji  koristi puno prostora u odbrani našeg tima i dolazi do pobede koja im otvara put ka tituli.

Ostaće dilema kako bi tekao meč da je Lazarević doneo preokret nakon velike prilike u 58 minutu.

Ovako ponovo čestitamo gostima na pobedi.

Čestitke i za naš tim koji je prikazao da može da bude dostojan rival ali su greške i promašaji skupo koštali naš tim.

Naredne subote akademci gostuju u Aranđelovcu od 11h kada će odmeriti snage sa drugarima iz Šumadije.