Poraz petlića u Kragujevcu:Radnički 1923 - AF Duljaj 6:2 (3:0)

Domaćin opravdao ulogu favorita,akademci propustili priliku da postignu još neki pogodak.

Akademci dobro započeli meč i u prvih 15-ak minuta pogađali stativu i propustili nekoliko odličnih prilika,da bi domaćin u nastavku meča iskoristio velike greške našeg tima i zasluženo slavio.

Akademci i u drugom poluvremenu propustili nekoliko velikih prilika da zatresu mrežu domaćina,koja je do ovog kola bila netaknuta.

4.KOLO LIGE PETLIĆA GRADA KRAGUJEVCA
RADNIČKI 1923 - AF DULJAJ 6 : 2 (3:0)

AFD:Aleksić,Tanasijević,N.Dimitrijević,Damnjanović (kap),Pantić,Radenković,

Nikolić,Petrović,Dramićanin,Radosavljević i Tašić.

Igrali još:Savić,Spasić,S.Dimitrijević i Nešić.

U odloženom meču 4.kola petlića domaći Radnički efikasnom igrom je porazio naš tim.

Na samom startu meča velika prilika za naš tim.Radosavljević je proigrao Tašića a lopta nakon udarca našeg napadača prolazi pored golmana domaćih ali završava na stativi.

Ofanzivnom igrom narandžasto-crni su iznenadili domaćina a veliku šansu,gotovo indentičnu kao u 2.minutu meča,ponovo je propustio Tašić.

Novu priliku za pogodak imali su Radenković i Radosavljević ali je golman domaćih bio na pravom mestu.

Domaćin uspeva da se trgne i polako preuzima inicijativu,a samim tim i da stvara šanse.

Ipak,do golova domaćin dolazi nakon grešaka naših igrača.

Nakon greške u dodavanju u kaznenom prostoru našeg tima, Radnički dolazi do prednosti u 14.minutu za 1:0.

Posle kornera u 25.minutu napadač Radničkog se najbolje snašao u gužvi pred golom za 2:0.

Nakon nove greške u dodavanju našeg tima domaćin realizuje brzu kontru za 3:0.

Između ovih pogodaka bilo je šansi na obe strane.

Dramićanin i Radosavljević su šutirali pored gola a Nikolić u golmana domaćih.

Radenković je propustio priliku da uputi udarac sa vrha kaznenog prostora u finišu prvog dela.

U drugom delu videli smo 5.pogodaka.

Domačin odmah kažnjava slabu rekaciju naše odbrane i uz dosta sreće stiže do visokih 4:0.

Odmah su odgovorili akademci i preko Dramićanina,a na asistenciju Radosavljevića,smanjili na 4:1.

A onda za 1.minut dva pogotka domaćih.

Prvo je loše reagovao naš golman,a nakon toga i odbrana našeg tima,pa je Radnički vrlo lako otišao na 6:1.

Veliku šansu propušta Spasić u 52.minutu,kada se sam našao pred golom gostiju ali je sa 5.metara šutirao pravo u golaman domaćih.

Odlično je odbrani domaćih pobegao Radosavljević,ali ga poslednji igrač Radničkog ruši ispred kaznenog prostora.

Dimitrijević je izveo slobodan udarac,nakon kojeg je lopta preletela živi zid ali je završila u rukama golmana domaćih.

U 62.minutu Damnjanović je sa 20-ak metara šutirao a golman domaćih se "revanširao" našem čuvaru mreže Aleksiću,tako što mu je lopta prošla ispod ruke za konačnih 6:2.

Čestitke domaćem timu na zasluženoj pobedi,a akademcima ostaje da u narednom kolu na svom terenu pokušaju da smanje broj grešaka i pokažu bolju igru.

Pogodak i nekoliko propuštenih šansi:Dramićanin Nikola.