Poraz petlića u zadnjem minutu:AFD-Šumadija KG I 1:2(1:0)

Akademci odigrali još jedan uzbudljiv meč i propustili priliku da iznenade tim iz Kragujevca.

5.KOLO LIGE PETLIĆA GRADA KG
AF DULJAJ - ŠUMADIJA 1903 I 1 : 2 (1:0)

AFD:Radenković Nemanja,Milojević Aleksandar,Vasičjević Dejan,Petrović Viktor,Pantić Mateja,Stojadinović Veljko,Damnjanović David (kap.),Dimitrijević Nikola,Radosavljević Lazar,Prokić Viktor i Dramićanin Nikola.

Igrali još:Spasić Stefan,Tašić Aleksandar,Savić Aleksandar,Matejić Lazar i Aleksić Janko.

Petlići odigrali još jedan uzbudljiv i neizvestan meč,a pobednik je odlučen u poslednjem minutu.

Gosti su u Topolu stigli kao izraziti favoriti ali su akademci bili blizu da im prirede iznenađenje.

Poveo je naš tim u 26.minutu.

Milojević je proigrao Prokića a nakon njegovog centaršuta lopta se odbila na ivicu šesnaesterca.

Na loptu je natrčao Dimitrijević i veoma preciznim udarcem doneo radost našem timu.

Gosti su imali fizičku prednost pa je tako svaki prekid išao njima u korist.

U nekoliko navrata naš tim je imao i sreće,a dobro je reagovala i odbrana našeg tima na čelu sa golmanom Radenkovićem.

Velika prilika za naš tim u 32.minutu.

Radosavljević je kombinovao sa Prokićem a ovaj se vešro oslobodio svojih čuvara i izašao sam pred golmana domaćih.

Naš napadač je silovito šutira a golman gostiju sjajno odbranio.

Dosta posla bilo je za naš vezni red,pre svega Stojadinovića,Prokića i Dimitrijevića koji su vodili žestoku borbu za fizički nadmoćnijim rivalima.

Sve njihove propuste ispravljali su miljević,Vasiljević,Pantić i kapiten Damnjanović.

I u drugom delu akademci za nijansu opasniji ali ponovo Prokić propušta dobru priliku da duplira vođstvo.

Veoma je sigurno delovala odbrana našeg tima,ali su napadači propustili još nekoliko povoljnih situacija pred golom rivala.

Nekoliko prekida i slobodnih uadaraca sa obe strane ali su oba golmana delovavala sigurno.

Novu priliku za naš tim propustio je Petrović.

On je natrčao na odbijenu loptu i šutirao sa 18.metara ali je lopta na putu zakačila nekog od gostujućih igrača.

Radosavljevićev opasan prodor u 57.minutu mogao je da donese duplu prednost našem timu.

Pobegao je odbrani gostiju i iskosa sa desne strane je šutirao ali pored gola.

Opasan napada za goste u 59.minutu ali je naš tim imao sreće kada je Damnjanović izblokirao udarac napadača gostiju.

Sa minimalnom prednošću ušlo se i u poslednjih 10.minuta.

Greška našeg tima na sredini terena pretvorena je u pogodak za 1:1,nakon udarca sa 10-ak metara od našeg gola.

Osokoljeni pogotkom gosti nastavljaju sa napadima a uz malo srće stigli su i do potpunog preokreta u zadnjem minutu.

Oštro nabačanu loptu sa pet metara je u mrežu sproveo napadač gostiju za 1:2,što je bio i konačan rezultat.

Ostaje žal zbog velikog truda i zalaganja našeg tima koji je doživeo poraz,ali akademcima ostaje da u narednim mečevima pruži još bolju igru.