Poraz petlića uz puno uzbuđenja:AFD - Radnički Kg 2:3 (1:1)

Veoma zanimljiv i uzbudljiv meč videli smo u poslednjem kolu jesenjeg dela prvenstva.

Gosti slavili,akademci propustili priliku da ostanu neporaženi na ovoj utakmici.

11.KOLO LIGE PETLIĆA GRADA KRAGUJEVCA
AF DULJAJ - RADNIČKI 1923 2 : 3 (1:1)

AFD:Radenković,Pantić,Savić,Damnjanović(kap.),N.Dimitrijević,Nikolić,

Tašić,Petrović,Dramićanin,Radosavljević i Spasić.

Rezervni igrači:Aleksić,Stanić,Nešić,S.Dimitrijević,Pajević,M.Dimitrijević i Petković.

Poslednje jesenje kolo donelo nam je veoma kvalitetnu utakmicu dva tima u kojem su gosti uspeli da slave golom više u našoj mreži.

Tokom celog meča viđeno je puno dobrih poteza i akcija sa obe strane a prvi do gola stižu gosti u 6.minutu.

Nesporazum akademaca dozvolio je napadaču gostiju da preciznim udarcem pošalje loptu u mrežu našeg Radenkovića.

Uzvraćaju naši fudbaleri i u 15.minutu dolaze do izjednačenja.

Dimitrijević je centrirao a igrač Radničkog je nespretno zahvatio loptu koja je završila u mreži za 1:1.

Samo koji trenutak kasnije velika šansa za naš tim.

Radosavljević je šutirao sa 17-18.metara ali se isprečila stativa,da bi na odbijenu loptu natrčao Dramićanin,ali je njegov pokušaj izblokiran.

Uzvraćaju gosti ali Damnjanović otklanja opasnost u poslednjem trenutku.

Dramićanin je uspeo da da centrira sa desne strane a u velikoj gužvi nisu se snašli Spasić i Tašić.

Ponovo gosti uzvraćaju ali ovog puta je naš tim imao sreće da je napadač gostiju slabo šutirao.

U drugom delu još više uzbuđenja.

Gosti su svim silama krenuli ka golu našeg tima,pa je bilo dosta posla za našu odbranu.

Ipak,gosti do gola stižu nakon velike greške našeg tima.

Slabo je reagovao golman Radenković i upornost napadača gostiju je donela Radničkom prednost u 45.minutu od 1:2.

Uzvraćaju akademci ali se prečka isprečila nakon udarca Dimitrijevića. a sa samo dva metra odbijenu loptu Dramićanin propušta priliku da ubaci u mrežu.

Gosti opasno prete  u dva navrata ali Radenković je bio veoma siguran.

U poslednjih 5.minuta prava drama.

Tašić je centrirao iz kornera a Nikolić glavom smanjio na 2:3.

Samo minut kasnije gužva pred našim golom ali Pantić i Savić uspevaju da otklone opasnost nakon koje je usledila kontra našeg tima.

Tašić je uposlio Radosavljevića koji je pobegao odbrani gostiju,ali ga kao zadnji igrač odbrane stiže i rukama obara igrač Radničkog ispred kaznenog prostora za slobodan udarac i crveni karton.

Dimitrijević je ponovo dobro šutirao ali golman gostiju interveniše i uz pomoć prečke šalje loptu u korner.

U nadoknadi vremena nije bilo promene rezultata,tako da je pobeda otišla timu iz Kragujevca.

Čestitke gostima na pobedi,fer i korektnoj igri.

Čestitke i akademcima na dobroj igri.

Našim igračima je ovaj poraz teško pao jer su propustili priliku da iznenade favorita iz Kragujevca.

Na kraju meča su nagrađeni aplauzom za prikazanu partiju tokom ovog meča kao i za igre u celom jesenjem delu.

Petlići će prezimeti na 3.mestu sa skorom od 7.pobeda i 4.poraza, a na proleće ih očekuje još tri kola u regularnom delu nakon kojeg će se liga podeliti na Plej-of i Plej-aut.