Poraz petlića:AF Duljaj -Apolon Kraljevo 1 : 3 (0:3)

Gosti stekli prednost u prvom delu,akademci ublažili poraz u nastavku.

8.KOLO LIGE PETLIĆA GRADA KRAGUJEVCA / Grupa A
AF DULJAJ - APOLON Kraljevo 1 : 3 (0:3)

AFD:Milovančević Dušan,Todosijević Filip,Stanić Pavle,Đurić Nemanja,Dimitrijević Miodrag,Andreić Lazar,Đurić Vanja,Jovanović Zoran,Milosavljević Viktor,Lazarević Aleksa i Bošković Nikola.

Igrali su još:Nešić Nikola,Petković Mladen,Đurić Luka i Petrović Lazar.

Gosti lako iskoristili greške našeg tima na početku meča,akademci postigli pogodak u drugom i propustili još nekoliko prilika u finišu meča.

Zaslužena pobeda gostiju koji su nastavili seriju pobeda a prekinuli pobednički niz akademaca.

Već u 3.minutu gosti koriste lošu rekaciju naše odbrane i dolaze do prednosti od 0:1.

U 10.minutu nova loša reakcija našeg tima.

Defanzivac Apolona je izbacio loptu sa svoje polovine ka našem šesnaestrcu,a njegov napadač je iskoristio uspavanost naše odbrane i lako duplirao prednost.

Usledio je period u kojem nije bilo velikih prilika.

Oba tima su imala šanse nakon prekida ali je rezultat ostao nepromenjen.

Kraljevčani su imali više od igre a akademci su pokušavali da dođu u priliku da ugroze golmana gostiju.

Pokušao je Lazarević u 22,zatim iz slobodnog udarca Milosavljević ali je oba puta bio uspešniji čuvar mreže Apolona.

U finišu prvog dela greška naših napadača a brzu kontru lepim i preciznim udarcem sa 20-ak metara u pogodak je pretvorio igrač Apolona za visokih 0:3.

U drugom delu nešto izjednačenija igra ali su gosti sigurnom igrom čuvali prednost.

U poslednjih 20-ak minuta meča akademci dolaze u poziciju da zaprete rivalu.

Lazarevićev udarac je izblokiran a nakon kornera  u 60.minutu  Andreić uz dosta sreće smanjuje na 1:3.

Mogli su akademci vrlo brzo do gola zaostatka ali je Milosavljević propustio dobru priliku.

Bošković je centrirao a na ubačenu loptu za malo je zakasnio Lazarević.

Velika prilika za Dimitrijevića u 67.minutu,kada glavom sa 4-5.metara šutira pored gola.

Na kraju zaslužena pobeda gostiju,kojima čestitamo na dobroj igri,pobedi i ponašanju.

Čestitke i za naše fudbalere,koji su dali sve od sebe na ovom meču.

Bio je ovo poslednji jesenji meč za petliće u Topoli,a akademci će sezonu zatvoriti u Kragujevcu protiv Apolona II.