Poraz pionira:AF Duljaj - Cepelin 0 : 3 (0:2)

Pionirska selekcija poražena od tima iz Smedereva.

Akademci uložili dosta truda ali nisu mogli da probiju stamenu i čvrstu odbranu gostiju, koji su iz kontre kaznili greške našeg tima.

12.KOLO PODUNAVSKO-ŠUMADIJSKE LIGE PIONIRA
AF DULJAJ - CEPELIN Smederevo 0 : 3 (0:2)

AFD:Radenković Nemanja, Tanasijević Lazar, Savić Aleksandar, Petrović Viktor, Damnjanović David (kap.), Dimitrijević Sreten, Dimitrijević Miodrag, Ranković Uroš, Lazarević Aleksa, Dramićanin Nikola. Spasić Stefan.

Rezervni igrači: Sremčević Veljko, Milosavljević Viktor, Nikolić Mateja, Stanić Pavle, Bošković Nikola, Nešić Nikola i Petrović Igor.

Zaslužena pobeda gostiju, koji su iskoristili svoje šanse i sigurnom igrom odneli bodove iz Topole.

Već u prvom minutu velika prilika za naš tim.

Spasić je proigrao Dramićanina a naš napadač se našao sam ispred golmana gostiju, koji je sjajno odbranio šut našeg napadača.

Nastavili su akademci sa napadima, dok su se gosti opredelili za kontra-napade.

Upravo je u 9.minutu loše reagovala naša ekipa na brz napad gostiju, koji dolaze u vođstvo nakon udarca sa 16-17.metara,0:1.

Pokušao je Petrović sa distance ali je dva puta bio neprecizan.

Beležimo i prodor Spasića ali je zakasnio da ubaci loptu na peterac gostiju.

Korner za goste u 17.minutu i ponovo loša reakcija našeg tima.

Ponovo je usledio udarac igrača gostiju sa ivice kaznenog, a loše je reagovao i naš golman Radenković, koji je želeo da boksuje loptu a čini se da je mogao bolje da reaguje.

Pokušavali su akademci do kraja prvog dela da smanje rezultat ali je gostujući tim veoma dobro čuvao svoj gol.

Teško je bilo našim napadačima protiv veoma visoke i čvrste odbrane gostiju, pa ni u nastavku meča nismo videli izrazite prilike.

Nisu ni gosti imali izrazite šanse, ali su lukavo čekali greške našeg tima.

Novi kontra-napad i novi pogodak za goste u 56.minutu.

Do kraja utakmice usledili su jalovi napadi našeg tima, pa se rezultat nije menjao do kraja utakmice.

Čestitke gostima na zasluženoj pobedi a našim akakdemcima ostaje da u preostal četiri meča pokušaju da poprave igru.

Prilika za to biće u Požarevcu narednog vikenda, kada naš tim gostuje Železničaru.