Naše takmičarske selekcije doživele prve poraze u svojim takmičenjima.

Plana je opravdala ulogu favorita na svom terenu u derbiju pionirske lige, dok su petlići dugo odolevali Apolonu iz Kragujevca.

REZULTATI
U - 14 PLANA - AF DULJAJ  3 : 0 (3:0)
U - 12 AF DULJAJ - APOLON 04 I  0 : 4 (0:1)

Pioniri loše započeli meč u Plani, domaćin već u prvom delu rešio pitanje pobednika i tako naneo prvi poraz našem timu.

11.KOLO PODUNAVSKO-ŠUMADIJSKE LIGE PIONIRA
PLANA - AF DULJAJ 3 : 0 (3:0)
AFD:Sremčević Veljko, Đerić Andrija, Đurić Nemanja, Petrović Viktor, Damnjanović David (kap.), Dimitrijević Sreten, Dimitrijević Miodrag,Radenković Nemanja, Dramićanin Nikola i Spasić Stefan.
Igrali su još:Lazarević Aleksa, Ranković Uroš, Milosavljević Viktor,a u igru nisu ulazili Bošković i Savić.
Akademci nisu uspeli da naprave novo iznenađenje.
Dosta lako su naši igrači dopustili domaćem timu da dođe do pogodaka a Dramićani je imao dobru šansu da pogodi mrežu kod rezultata 1:0.
Šutevima sa distance je domaćin stigao do visoke prednosti, koju je sačuvao sigurnom igrom u nastavku meča.
Čestitke domaćem timu na pobedi i igri a našim akademcima ostaje da u narednim mečevima pokušaju da pruže bolje partije.
Ovim porazom prekinuta je sjajna serija pobeda našeg tima od 9. pobeda, pa se sada tri tima sa istim skorom nalaze na deobi prvog mesta.
Akademce u subotu očekuje još jedan neizvestan meč a protivnik je Cepelin iz Smedereva.

Petlići dobro ušli u meč, ali gost ipak opravdao ulogu favorita.

6.KOLO LIGE PETLIĆA GRADA KRAGUJEVCA
AF DULJAJ - APOLON 04 I Kragujevac 0 : 4 (0:1)
AFD:Milovančević Dušan, Urošević Nikola, Todosijević Filip, Andreić Lazar (kap.), Đorđević Ivana, Blagojević Veljko, Jovanović Zoran, Radojević Stefan, Mijailović Boris i Petrović Lazar.
Igrali su još: Božić Sreten, Topalović Filip, Bajović Balša, Ivanović Luka, Vasović Jovan, Petrović Igor i Đorđević Luka.
Naši petlići doživelis u prvi poraz u takmičenju.
Bolji od našeg tima bila je ekipa Apolona koja je opravdala ulogu favorita.
Početak meča pripao je našem timu, a velike prilike propustili su Blagojević i Radojević koji je pogodio prečku.
U nastavku meča blaga inicijativa gostiju i nekoliko dobrih intervencija naše odbrane, pre svega golmana Milovančevića.
U finišu prvog dela igre gosti dolaze u vođstvo nakon udarca sa distance a lopta je u visokom luku završila u našoj mreži.
Odmah na startu drugog dela preti naš tim ali bez promene rezultata.
Gosti su nastavili sa napadima ka našem golu a do promene rezultata čekalo se do 55.minuta.
Nakon 0:2 usledile su izmene u našem timu pa je gost za samo 5.minuta postigao još dva pogotka za ubedljivih 0:4.
Topalović je imao priliku da postigne pogodak ali je loše šutirao.
Čestitke gostima na pobedi i dobroj igri, a našim akademcima ostaje da pokušaju u naredni mečevima da prikažu bolju igru.
Prilika za popravku utiska biće u nedelju protiv Olimpa u Kragujevcu.