Remi petlića u Aranđelovcu:Šumadija-AFD 1:1 (1:0)

U veoma zanimljivom meču akademci remizirali na gostovanju u Aranđelovcu.

ŠUMADIJA Aranđelovac - AF DULJAJ 1 : 1 (1:0)
AFD:Milovančević Dušan,Nikolić Lazar,Urošević Nikola,Todosijević Filip,Andreić Lazar (kap.),Lazarević Lazar,Blagojević Veljko,Jovanović Zoran,Topalović Filip,Mijailović Boris i Petrović Lazar.
Rezervni igračI:Božić Sreten,Petrović Natalija,Bajović Balša i Petrović Igor.

Dosta uzbuđenja pod Bukuljom.

Domaćin je veoma dobro "ušao" u meč,dok su naši akademci dosta bojažljivo odgovorili na napade rivala.

Mnogo bolja igra Šumadije donela je domaćinu nekoliko odličnih prilika, ali je golman Milovančević u dva navrata dobro reagovao,dok su dva puta napadači Šumadije slabo reagovali pred našim golom.

U 15.minutu kazneni udarac za domaći tim.Nakon centaršuta ka petercu našeg gola,lopta je pogodila nekog od akademaca u ruku, a glavni sudija meča pokazao je na belu tačku, nakon koje je Šumadija povela sa 1:0.

Nespretno ispucavanje Milovančevića moglo je skupo da košta naš tim.

Lopta je stigla do igrača Šumadije, koji je dobro šutirao ali se Milovančević iskupio za grešku.

Nakon kornera još jedna velika prlika za domaći tim ali je ponovo naš golman bio na pravom mestu.

U finišu prvog dela stiže odgovor akademaca.

Dobru akciju našeg tima mogao je proigravanjem ka bolje postavljenom Mijailoviću da nastavi Topalović, koji se odlučio na udarac ali je lako intervenisao golman domaćih.

Od tog trenutka kreće bolja igra našeg tima i nekoliko dobrih prilika.

Pokušao je prvo Blagojević sa distance a zatim i Urošević ali je oba puta bio dobro postavljen golman domaćih.

Velika gužva u šesnaestercu Šumadije nakon ubacivanja Blagojevića iz kornera i nevervovatno kako lopta nije ušla u gol domaćih.

Šutirali su Todosijević, Topalović i Andreić ali je svaki njihov pokušaj završio u bloku domaćih.

Poslednju priliku u prvom delu imao je Jovanović ali je njegov šut završio preko gola.

Tamo gde su stali u prvom, akademci su nastavili u drugom poluvremenu u kojem su bili dosta opasniji i bolji tim.

Jovanović je odmah na početku drugog dela igre pravovremeno proigrao Blagojevića a najmlađi akter meča je poslao loptu pored golmana domaćih za 1:1.

Nastavili su akademci sa napadima, pa beležino novi udarac ka golu domaćih ali je Jovanović bio neprecizan.

Nakon prekida Blagojević pogađa stativu gola domaćih.

Nova velika gužva i prilika pred golom domaćih i dobar udarac Andreića ali je odlično reagovao golman Šumadije.

Još bolja prilika za Todosijevića samo koji minut kasnije.

Nakon kornera stigla je lopta do našeg štopera, koji snažno šutira ali još jednom odlično interveniše golman domaćih.

Mogli su ovi promašaji do koštaju naš tim na drugoj strani, kada posle kornera igrač Šumadije sa peterca šutira preko gola.

Nova prilika za naš tim u 67.minutiu i ponovo udarac Todosijevića ali šalje loptu preko gola.

(Ne)sporan detalj u finišu meča u kaznenom prostoru domaćih.

Andreić se izborio za loptu a na njega je veoma oštro startovao igrač Šumadije, koji nesmotreno umesto lopte nogom pogađa našeg igrača u stomak a glavni sudija meča umesto penala pokazuje igranje rukom od strane našeg igrača.

Na sreću nije bilo težih posledica za našeg kapitena a ostaje da verujemo deliocu pravde da je presudio ono što je video, mada je iz drugog ugla izgledalo kao vrlo jasna situacija u korist našeg tima.

U poslednjim minuta domaćin opasno preti u dva navrta ali je naša odbrana uspela da sačuva mrežu.

Na kraju je meč završen bez pobednika, uz čestitke za igrače oba tima na dobroj utakmici.

Naredni meč za akademce je 20-og septembra, kada u goste dolaze drugari iz Fitnesa.