Remi pionira, porazi kadeta i petlića...

Ovog vikenda akademci nisu upisali pobedu ali je bilo puno uzbuđenja i propuštenih prilika.

Kadeti su poraženi u Aranđelovcu u nadoknadi vremena, pioniri su izborili remi u Kragujevcu, dok su petlići na svom terenu izgubili od Apolona iz Kragujevca.

Kadeti napadali i promašivali, domaćin do pobede u nadoknadi vremena...

14.KOLO DRUGE PODUNAVSKO-ŠUMADIJSKE LIGE PIONIRA
ŠUMADIJA Aranđelovac - AF DULJAJ 2 : 1 (1:0)

AFD: Luković Ilija, Todosijević Filip, Ivanović Nikola, Đurić Nemanja, Nikolić Mateja, Andreić Lazar, Nešić Nikola, Dimitrijević Miodrag, Ranković Uroš (kap.), Lazarević Aleksa i Tašić Aleksandar.

Rezervni igrači: Radisavljević Luka, Đurić Vanja, (Petković Mladen), Petrović Lazar i (Jovanović Zoran)

Strelac: Andreić Lazar

Izgleda da su naši akademci još uvek pod utiskom poraza od Radničkog  jer su i u meču u Aranđelovcu napadači podbacili.

Veoma teški uslovi na terenu za igru u Aranđelovcu za mlade igrače oba tima.

Pri svakom vođenju, dodavanju ili pokušaju šuta igrači su morali da ulože dosta napora da loptu stave pod kontrolu.

Akademci su imali više napada i pokušaja ali su domaći igrači iskoristili svoje prilike, i to nakon grešaka naših igrača.

Prva promena rezultata viđena je u 29 minutu nakon zanimljive situacije u kojoj su naši igrači smatrali da je načinjen prekršaj prilikom pogotka domaćina.

Na polovini našeg tima igrač Šumadije je došao do lopte, po mišljenju i reakciji naših igrača nakon prekršaja, da bi u nastavku akcije napadač rivala šutirao prema golu Lukovića koji nije ni pokušao da reaguje.

Naš golman i igrači su zastali nakon ovog duela očekivajući da se oglasi glavni sudija meča ali je on pokazao na centar.

Do kraja prvog dela beležimo pokušaje Rankovića, Tašića i Lazarevića ali se na odmor otišlo sa prednošću rivala.

U nastavku serija napada akademaca čije su akcije u dosta navrata završavane pogrešnim dodavanjem usled veoma lošeg terena i motivisanih domaćih igrača koji su se odlučili na odbranu vođstva.

U 49 minutu odličan udarac Andreića sa 20-ak metara koji je poslao loptu u gornji ugao gola domaćih za 1:1.

Nastavili su se napadi ali i propuštene prilike naših akademaca.

Najbolju nije iskoristio Ranković kada je sa nakoliko metara šutirao pravo u golmana domaćih.

Udarac Dimitrijevića završeio je preko gola, kao i udarci Rankovića i Nešića.

Domaćin je dugim loptama tražio svog usamljenog napadača, dok su akademci u velikoj želji da dođu do vođstva u još nekoliko navrata brzopleto reagovali.

Igrala se nadoknada vremena kada je loše reagovala odbrana nađeg tima na ispucanu loptu od strane golmana domaćih.

Uz dosta sreće i usled već pomenutog stanja terena lopta je iznenadila naše defanzivce, a napadač domaćh je uspeo da se izbori za udarac koji je bio koban za naš tim.

Lopta je završila u mreži za veliku radost domaćih koji su ovom pobedom prekinuli neugodnu tradiciju poraza od našeg tima.

Čestitke Šumadiji na pobedi a našim akademcima ostaje da u nerednom periodu pokušaju da poprave realizaciju i smanje greke koje direktno pomažu rivalima da dođu do prilike da ugroze naš gol.

Naredni meč kadeti igraju u subotu od 16h kada u Topolu gostuje RSK.

Pioniri remizirali u Kragujevcu...

16.KOLO PODUNAVSKO-ŠUMADIJSKE LIGE PIONIRA
SUŠICA - AF DULJAJ 1 : 1 (1:1)

AFD: Božić Sreten, Petrović Igor, Petrović Natalija, Pantić Pavle, Radoičić Danilo, Vasović Jovan, Blagojević Veljko, Perišić Vuk, Topalović Filip, Radojević Stefan i Nikolić Aleksandar.

Rezervni igrači: Jovanović Luka, Živanović Vuk, Pešić Lazar, (Veljović Veljko), (Dukić Uroš)

Strelac: Blagojević Veljko

Zanimljiv meč pratili smo i u Kragujevcu gde su akademci podelili bodove sa domaćom Sušicom.

Domaćin je prvi zapretio nakon nesporazuma naših akademaca a poklon loptu prihvatio je igrač Sušice koji je šutirao sa ivice kaznenog prostora ali je dobro bio postavljen kapiten Božić.

Velika prilika za Topalovića kome se ukazala prilika da iskosa sa leve strane lobuje istrčalog golmana domaćih ali je poslao loptu pored gola.

Puno problema imala je naša odbrana sa napadačem domaćih koji je u nekoliko navrata pokušajima sa distance pretio našem Božiću.

Puno sreće za naš tim u 20 minutu kada pomenuti igrač odličnim udarcem dobro cilja ali Božić vrhovima prstiju skreće loptu koja se od stative odbija u polje.

U 25 minutu isti igrač Sušice uspeva da pronađe i prostor i vreme za veoma precizan šut sa 20-ak metara koji je završio u gornjem uglu nemoćnog Božića za 1:0.

Samo 4 minuta kasnije prelep potez i pogodak Blagojevića.

Presekao je dodavanje domaćih igrača i sa vrha kaznenog prostora levom nogom poslao loptu u gornji ugao gola za 1:1.

U finišu prvog dela Radojević pokušava sa distance ali za malo preko gola završava lopta nakon njegovog udarca.

Sjajna prilika za Sušicu pred odmor.

Loše je reagovala odbrana akademaca koja je zaboravila na najboljeg igrača domaćih koji srećom šutira pored istrčalog Božića.

U drugom delu nismo videli pogotke, ali je bilo prilika sa obe strane.

Igor Petrović je imao otvorenu poziciju za udarac, ali je napravio potez više kojim je dozvolio da interveniše odbrana rivala.

Sporna situacija u kaznenom prostoru našeg tima kada je Pantić startovao, ali se čini da je napadač domaćih sa loptom već napustio granice igrališta kad je došlo do kontakta pa je sudija pokazao na gol aut.

Tandem akademaca zadužen za pogotke na ovom meču nije bio delotvoran na ovom meču.

Čini se da ni Topalović a ni Radojević nisu donosili dobre i pravovremene odluke, iako su imali dosta prostora da budu konkretniji i opasniji.

Nasuprot njih, napadač Sušice je bio direktan i veoma opasan po našu odbranu.

Ponovo je pobegao našim akademcima ali je pravovremeno istrčao Božić koji ga je naterao na grešku koju je rival hteo da ispravi simuliranjem pada za jedanaesterac za koji je dobio žuti karton.

Dobar napad akademaca u 63 minutu.

Radojević za Igora Petrovića koji ubacuje loptu za Topalovića a ovaj za korak kasni da ubaci loptu u mrežu.

Domaćin ima ozbiljnu šansu.

Lopta je nekako stigla u srce kaznenog prostora na nogu rivalu ali je Nikolić blokom umirio loptu nakon udarca koju je uhvatio Božić.

U finišu meča drugi žuti karton dobio je naš Pantić, čini se prestrogo, pa je naš tim u poslednjim trenucima meča bio prinuđen da brani jedan bod.

U narednom kolu akademci su slobodni, a u utorak će odigrati meč protiv ženske selekcije FS RZS.

Utakmice se igra od 13h na našem stadionu.

Strelac za pionire: Blagojević Veljko

Petlići doživeli novi poraz na svom terenu...

16.KOLO LIGE PETLIĆA GRADA KRAGUJEVCA
AF DULJAJ - APOLON 04 Kragujevac 0 : 3 (0:2)

AFD: Pavlićević Lazar, Marković Tamara, Stojadinović Vojin, Nedeljković Mateja, Petrić Janko, Karić Teodor, Milošević Mateja, Milosavljević Stefan, Aleksić Filip, Živanović Jakov, Mirković Strahinja.

Igrali su još: Janković Vojin, Skadarka Anđela, Nikolić Mihajlo, Vasović Lazar, Miloradović Aleksa, Ćirić Jovan

Gosti su opravdali ulogu favorita, a akademcima ostaje žal što njihov trud nije rezultovao makar jednim pogotkom, a imali su naši igrači priliku da unesu neizvesnost u ovaj meč.

U 10 minutu loše sipucanu loptu iz našeg kaznenog prostora prihvatio je igrač gostiju i preciznim udarcem poslao u mrežu za 0:1.

Veliku priliku za zijednačenje propušta Mirković.

Nedeljković je šutirao, golman gostiju kratko odbio loptu koju Mirković sa nekoliko metara ne uspeva da sprovede u mrežu.

Milosavljevićev prodor mogao je doneti izjednačenje ali je njegov pokušaj izblokiran.

Nakon kornera Petrić je pokušao glavom ali je lopta završila pored gola.

Na drugoj strani gosti dupliraju prednost.

Napadač Apolona iskoristio je istrčavanje našeg golmana pored koga je poslao loptu u mrežu za 0:2.

Gužva u kaznenom prostoru gostiju ali ni Živanović ni Karić ne uspevaju da upute udarac ka golu.

Drugi deo meča počeo je velikom prilikom za akademce.

Karić je odličnim prodorom stigao u kazneni prostor rivala, odlično šutirao ali još bolje reagovao korpuletni golman gostiju.

Velika prilika za goste da otkolne neizvesnot ali sjajno reaguje Pavlićević u 52 minutu.

Još jednu veliku priliku propuštaju gosti kada napadač Apolona sam izlazi pred Pavlićevića ali šutira pored gola.

Živanović ima priliku da smanji zaostatak ali ni on ne uspeva da pogodi mrežu.

Nedeljković glavom šutira pored gola u 57 minutu.

Puno htenja u igri naših akademaca koji su želeli bar da postignu počasni pogodak ali je mreža rivala ostala mirna.

U 61 minutu gosti uz dosta sreće dolaze do prednosti od 0:3.

U visokom luku je lopta letela prema našem golu i prevarila našeg golmana za konačnu pobedu.

Čestitke gostima na zasluženoj pobedi.

Akademcima ostaje da puno treniraju kako bi u narednim mečevima mogli da poboljšaju igru.

Prilika za to biće već u sredu na teškom iskušenju protiv Šumdije 1903 u Kragujevcu.

Biće to prvo od tri vezana gostovanja tako da ćemo naše petliće u Topoli gledati tek 30.aprila u okviru vanrednog kola.