Šahtjor osvojio Kup Ukrajine,još korak do titule...

Sinoć su fudbaleri Šahtjora osvojili Kup Ukrajine,pobedivši Ingulenc rezultatom 4:0 (3:0).

Tako su popularni"rudari"po 4-ti put u nizu osvojili ovaj trofej,što do sada nijednom timu nije uspelo.

Tim Paolo Fonseke je veoma blizu da ponovo osvoji "duplu krunu" kao prošle sezone,jer je do kraja šampionata preostalo još 4.kola a narandžasto-crni imaju velikih 11.bodova prednosti nad Dinamom iz Kijeva.

Šampionska trka bi mogla biti gotova već u nedelju,ukoliko Šahtjor slavi na gostovanju Zoriji iz Luganska.

KUP UKRAJINE
ŠAHTJOR - INGULENC 4 : 0 (3:0)

Šahtjor je u četvrtfinalu eliminisao najvećeg rivala za trofej (Dinamo Kiev),pa je imao otvoren put ka finalu.

Borbu za trofej "rudarima" olakšao je drugoligaš Ingulenc,koji je napravio ogroman uspeh jer je iz trke izbacio premijerligaše Marupolj,Karpate i Zoriju.

U finalu nije bilo iznenđenja,pa je Šahtjor osvojio po 13.put trofej namenjen pobedniku Kupa Ukrajine.

Već u prvom delu Tete je sa dva pogotka doveo svoj tim do prednosti od 2:0,da bi Moraeš poviso na 3:0,a konačan rezultat postavio je Solomon u 64.minutu.