Slavlje pionira:AF Duljaj - Šumadija Ar. 4 : 0 (1:0)

Nova pobeda akademaca.

U zaostaloj utakmici 6.kola naši fudbaleri bili su bolji od tima iz Aranđelovca i tako nastavili niz od 5 vezanih pobeda bez primljenog gola.

6.KOLO PODUNAVSKO-ŠUMADIJSKE LIGE PIONIRA
AF DULJAJ - ŠUMADIJA Aranđelovac 4 : 0

AFD:Veljković Luka, Ivanović Nikola, Todosijević Filip, Andreić Lazar, Dobričić Mateja, Nikolić Mateja, Nešić Nikola, Dimitrijević Miodrag (kap.), Milosavljević Viktor, Lazarević Aleksa i Ranković Uroš.

Igrali su još: Đurić Vanja, Petković Mladen, Petrović Lazar, Nikolić Lazar, Đurić Nemanja, Jovanović Zoran.

Strelci: Lazarević 2 i Ranković 2.

Pionirska selekcija nastavila je niz pobeda nakon današnje dobre igre i pobede nad Šumadijom.

Akademci su u žestokom ritmu utakmica jer su u subotu gostovali u V.Plani, zatim je u nedelju veći deo tima nastupao u Beogradu, a već u subotu ih očekuje novi meč.

I pored toga narandžasti su u današnjem meču bili bolji tim i zasluženo su došli do pobede.

Več u 2 minutu velika prilika za Milosavljevića nakon kornera Nešića.

Naš napadač je sa samo dva metra uspeo da šutira pravo u golmana Šumadije.

Upravo je Milosavljević dobro centrirao a Lazarević loše zahvatio loptu pred golom rivala nekoliko trenutaka kasnije.

Lazarević je učestvovao u dobroj akciji našeg tima u 14 minutu kada je povratnu loptu iz prve ka golu uputio Milosavljević, ali je ona za malo završila pored gola.

Nova dobra prilika ali je Ranković propustio da donese vođstvo našem timu iz idealne situacije pred golom gostiju.

Inicijativa našeg tima donela je promenu rezultata u 26 minutu.

Ivanović je proigrao Nešića a ovaj pravovremno dodao loptu do Lazarevića koji levom nogom pogađa gornji ugao gola za 1:0.

Imali su gosti veliku priliku da uzvrate.

Velika greška naše odbrane omogućila je napadaču Šumadije da izađe pred našeg Veljkovića, koji nije imao potrebe da interveniše jer je pored gola završio udarac rivala.

Odličan početak drugog dela za naše akademce.

Akciju našeg tima ponovo je uspešno završio najbolji strelac tima Lazarević za svoj 11 pogodak u sezoni za 2:0.

Isti igrač samo koji minut kasnije propušta veliku priliku kada glavom sa peterca šutira u golmana nakon ubacivanja Milosavljevića.

Ponovo je Ivanović započeo napad našeg tima i uposlio Rankovića, koji se probio do kaznenog prostora gostiju i preciznim udarcem levom nogom smestio loptu u mrežu za 3:0.

Pokušao je Dobričić ali je njegov udarac glavom završio pored gola.

U 75 minutu Jovanović je dobro centrirao a Ranković prosledio loptu iza leđa golmana Šumadije za 4:0.

Velika prilika za kapitena Dimitrijevića ali je njegov šut zaustavio golman koji nogom sprečava put lopte u mrežu.

Čestitke igračima oba tima na fer i korektnoj igri.

Čestitke našim akademcima na još jednoj pobedi a našim drugarima iz Aranđelovca želimo više uspeha u nastavku takmičenja.

Akademce u subotu očekuje duel protiv ekipe VGSK iz Velikog Gradišta.

Meč se igra od 15h u Topoli a verujemo da će naš tim pružiti još bolju igru.

Nastavljen niz pobeda:Akademci proslavljaju pogodak Rankovića.