Smederevo uspešnije u dvomeču....

Kadeti i pioniri nisu uspeli da se u pobedničkom raspoloženju vrate sa gostovanja u Smederevu.

Kadeti odigrali dobar meč ali izgubili 2:1, pioniri poveli ali domaćin ubedljivo slavio.

18.KOLO KADETSKE LIGE FS RZS
SMEDEREVO 1924 - AF DULJAJ 2 : 1 (2:1)

AFD: (Luković Ilija), Ivanović Nikola, Todosijević Filip, Nikolić Mateja, Andreić Lazar, Jovanović Zoran, Dimitrijević Miodrag, Nešić Nikola, Tašić Aleksandar, Ranković Uroš, Lazarević Aleksa

Rezervni igrači: (Radisavljević Luka), Petković Mladen i Petrović Lazar

Strelac:

Jovanović Zoran,

Vrlo zanimljiv i neizvestan meč pratili smo na glavnom terenu u Smederevu.

Akademci su bolje zaigrali tek nakon vođstva domaćina, iako su prvi zapretili.

Sjajnu šansu imao je Ranković.

Tašić je ubacio loptu iz kornera, naš napadač odlično ciljao glavom a još bolje je reagovao golman Smedereva sprečivši vođstvo našeg tima.

Na drugoj strani nakon kornera u 23 minutu lopta je pala kod napadača domaćih koji je bio precizan za 1:0.

Pokušali su akademci odmah da uzvrate preko Lazarevića ali je njegov udarac blokirao defanzivac domaćih.

U 32 minutu zanimljiva situacija posle koje je domaćin duplirao vođstvo.

Na pas igrača Smedereva ka svom napadaču naši defanzivci nisu reagovali smatrajući da je rival u nedozvoljenon poziciji ali je on preciznim udarcem završio akciju za 2:0.

Akademci reaguju ofanzivnijom igrom koja im donosi promenu rezultata u 43 minutu.

Ranković je proigrao Jovanovića a ovaj je spreman i koncentrisan da pogodi mrežu za 2:1.

U nastavku naš tim ima više pokušaja i napada ali je falila završnica.

Čvrsta odbrana domaćih dobro je branila svoj gol, mada su Tašić, Lazarević i Ranković mogli bolje da reaguju u situacijama kada su bili blizu gola rivala.

Smederevo je zaštitilo svoju mrežu u drugom delu i tako sačuvalo prilku za nastavak trke sa Radničkim za vrh tabele.

Akademcima ostaje da se u danima vikenda dobro odmore, tokom nedelje još bolje pripreme za meč protiv Arsenala koji je na programu 11.maja u 16:30h.

Pioniri poveli ali domaćin preokrenuo...

20.KOLO  LIGE PIONIRA FS RZS
SMEDEREVO 1924 - AF DULJAJ 6 : 1 (3:1)

AFD: Božić Sreten, Petrović Igor, Pantić Pavle, Nikolić Aleksandar, Petrović Natalija, Vasović Jovan, Karić Teodor, Blagojević Veljko, Radojević Stefan, Perišić Vuk i Topalović Viktor.

Rezervni igrači: Jovanović Luka, Veljović Veljko, Petrić Janko i Nedeljković Mateja

Strelac: Radojević Stefan

Dosta problema za akademce pred i na samom meču koji se igrao u Ralji.

Nekoliko igrača nije bilo u sastavu našeg tima, da bi samo posle 15-ak minuta i Natalija Petrović morala da napusti teren zbog povrede.

Pored svih problema akademci su uspeli da povedu.

Radojević je bio spretan u 9 minutu za vođstvo od 0:1.

Onda je usledila prinudna izmena u našem timu što je dodatno poremetilo naš tim koji nije imao rešenje za odličnog napadač domaćih.

Smederevo upravo preko njega  u 22 minutu dolazi do izjadnečenja 1:1, da bi isti igrač iznudio penal za svoj tim u 26 minutu koji je uspešno realizovan za preokret, 2:1.

U finišu prvog dela još jedan pogodak za domaći tim i 3:1.

U nastavku naš tim nije imao snage da zapreti rivalu koji je sigurnom igrom dosta lako stigao da konačne pobede od 6:1.

Čestitke domaćinu na zasluženoj pobedi, a akademcima ostaje da se brzo konsoliduju jer ih već u subotu očekuje novi duel.