Trijumf pionira u Požarevcu: Železničar - AF Duljaj 1 : 4 (0:1)...

ŽELEZNIČAR Požarevac - AF DULJAJ 1 : 4 (0:1)

AFD: Cvetković Andrej, Nikolić Aleksandar, Radoičić Danilo, Todosijević Filip (kap.)Petrović Lazar, Andreić Lazar, Blagojević Veljko, Jovanović Zoran, Radojević Stefan, Mijailović Boris, Topalović Filip.

Rezervni igrači: Pantić Pavle, Vasović Jovan, Miloradović Nemanja, Nikolić Lazar, Mihailović Uroš.

Strelci: Mijailović Boris 2, Todosijević Filip, Radojević Stefan.

Pionirska selekcija opravdala je ulogu favorita u meču poslednjeg kola i boljom igrom došla do šeste prvenstvene pobede.

Tokom celog meča naš tim je imao više napada i prilika ali su se akademci propisno ispromašivali.

Topalović, Jovanović, Radojević, Mijailović i Igor Petrović imali su odlične prilike da dovedu naš tim u prednost ali su bili neprecizni.

Promenu rezultata videli smo tek u finišu prvog dela.

Radojević je precizno pronašao Mijailovića a ovaj sa nekih 12,13 metara levom nogom poslao loptu u mrežu za 0:1.

Odmah na startu drugog dela naš tim duplira prednost.

Topalović je po ko zna koji put pobegao odbrano gostiju, a lopta je nekako stigla do  Mijailovića koji je ponovo siguran i precizan za 0:2 u 42 minutu.

Nastavili su akademci u ofanzivnom ritmu pa je u 53 minutu usledio novi pogodak za naš tim.

Nakon kornera i velike gužve u kaznenom prostoru gostiju najbolje se snašao kapiten Todosijević, koji povećava na 0:3.

Akademci su imali novi korner nakon kojeg je usledila brza kontra domaćih i veoma loša intervencija naših igrača, pa Železničar smanjuje na 1:3 u 60 minutu.

Akademci pokušavaju da odmah uzvrate ali Pantić i Vasović ne uspevaju da iskoriste prilike.

U 75 minutu Radoičić odlično centrira a Radojević glavom pogađa mrežu za konačnih 1:4.

Čestitke domaćem timu na dobroj utakmici, a našim akademcima na zasluženoj pobedi.

Ovom utakmicom završen je prvi deo takmičenja, nastavak je zakazan za sredinu marta.

Do tada ćemo akademce pratiti u prijateljskim utakmica.

Asistent: Radoičić Danilo.