Goleada kadeta u Beogradu: Petlić SD - AF Duljaj 1:6 (1:3)...

Naši akademci ubedljivim trijumfom zavšili prvi deo takmičenja u Beogradu.

PETLIĆ Smederevo - AF DULJAJ 1 : 6 (1:3)

AFD: Radenković Nemanja, Đurić Vanja, Ivanović Nikola, Nikolić Mateja, Todosijević Filip, Dimitrijević Sreten (kap.), Tašić Aleksandar, Petković Mladen, Lazarević Aleksa, Dramićanin Nikola i Ranković Uroš.

Igrali su još: Božić Sreten, Janković Miloš, Petrović Lazar i Duljaj Stefan.
Strelci: Ranković 2, Lazarević, Tašić, Duljaj i  Đurić.

Akademcima očigledno prijaju nastupi na terenima u Beogradu jer su u poslednjem meču u ovoj godini ostvarili ubedljiv trijumf.

Ovom pobedom potvrrdili su prvo mesto u grupi B sa sve četiri pobede.

Naš tim je veoma koncentrisano započeo meč na Adi Ciganliji.

Igrao se 9 minut kada je Ranković prelepim pogotkom doveo "narandžaste" u vođstvo od 0:1.

Njegov udarac sa 25 metara bio je nezaustavljiv za golmana tima iz Smedereva.

U 14 minutu Aleksa Lazarević je na pravom mestu i preciznim udarcem pogađa mrežu rivala za 0:2.

Mogli su Ranković, Dramićanin i Lazarević da povećaju prednost našeg tima ali su bili neprecizni.

Tašić je započeo akciju u 22 minutu kada je nakon duplog pasa sa Todosijevićem ušao u kazneni prostor a nepropisno ga je zaustavio protivnički igrač što je bilo dovoljno da sudija pokaže na belu tačku.

Siguran izvođač za 0:3 bio je Uroš Ranković.

Petlić iz Smedreva koristi malu opuštenost našeg tima i postiže pogodak za 1:3.

U nastavku meča akademci ponovo boljom igrom stvaraju dosta šansi.

Tašić natrčava na povratnu loptu i povećava na 1:4 u 48 minutu.

Đurić je u 51 minutu presekao napad rivala i nakon dodavanja Dramićanina stigao u poziciju da centrira a loptu je prema svojoj mreži skrenuo igrač Petlića za 1:5.

Konačan rezultat postavio je Stefan Duljaj.

Dočekao je ubačenu loptu iz kornera na drugoj stativi i preciznim udarcem postigao pogodak za 1:6.

Akademci su odigrali sve mečeve u grupi B gde je preostalo da se završe utakmice i ostalih timova.

Sa maksimalnim učinkom u 4 meča i gol razlikom 17-4 naš tim je obezbedio prvo mesto u grupi.

Nastavak takmičenja zakazan je za 28/29 januar.

Čestitamo svim našim igračima na igri koju su prikazali na svim ovim mečevima.