Gosti slavili u duelu pionira: AF Duljaj-Plana 2 : 4 (1:2)

Veoma uzbudljiv i dobar meč pratili smo danas u duelu akademaca sa favoritom iz Plane.

Dosta toga se "namestilo" protiv našeg tima, počev od odsustva povređenih Tanasijevića i kapitena Damnjanovića, zatim od velikih grešaka naših igrača kod svih pogodaka rivala koje je kaznio veoma raspoloženi napadač i jedini strelac gostiju Vojnović, do velike propuštene šanse za Dramićanina pri rezultatu 2:2 u drugom delu igre.

Možda bi rezultat "otišao" na drugu stranu da je nešto od pomenutog bilo drugačije, a ovako čestitke gostima koji su pokazali da su za nijansu bolji tim i želimo im puno sreće u finišu prvenstva.

Čestitke i našim igračima koji su zaista pružili maskimum ali su ih kardinalne greške skupo koštale.

Prava takmičarska utakmica, fer i korektna sa obe strane, uz samo jedan žuti karton u finišu meča zbog prigovora za igrača gostiju.

26.KOLO PODUNAVSKO-ŠUMADIJSKE LIGE PIONIRA
AF DULJAJ - PLANA 2 : 4 (1:2)

AFD:Radenković Nemanja (kap.), Ranković Uroš, Savić Aleksandar, Petrović Viktor, Nikolić Mateja, Dimitrijević Sreten, Dimitrijević Miodrag, Dimitrijević Nikola, Spasić Stefan, Dramićanin Nikola i Lazarević Aleksa.

Igrali su još: Đerić Andrija, Petrović Igor, Đurić Vanja i Milosavljević Viktor, dok Nešić Nikola, Aleksić Janko i Sremčevič Veljko nisu ulazili u igru.

Počelo je otvoreno sa obe strane i odmah su usledile zanimljive situacije pred oba gola.

Izdvajamo priliku Lazarevića ali je slabo šutirao ka golu rivala.

Opasno je bilo pred golom našeg Radenkovića ali je odbrana akademaca u poslednji čas otklonila opasnost.

Gosti dolaze do vođstva nakon velike greške naših odbrambenih igrača koju je u gol pretvotio Vojnović za 0:1 u 7.minutu.

Samo dva minuta kasnije Spasić preciznim udarcem šalje loptu u gornji ugao gola rivala za 1:1.

Uzvratili su gosti opasnim napadima preko svog najboljeg igrača a na drugoj strani Spasić je najviše pretio odbrani Plane.

Prava borba se vodila na sredini terena a oba tima su svoje šanse tražila u brzim napadima i greškama rivala.

Po nekoliko prekida sa obe strane koji nisu doneli promenu rezultata.

Vojnović ponovo kažnjava veliku grešku naše odbrane i opet vraća prednost za svoj tim od 1:2 u 28.minutu.

Mogli su gosti da povećaju prednsot ali je Radenković dobro reagovao u finišu prvog dela meča.

Sjajan početak našeg tima u nastavku.

Dobar napad akademaca po levoj strani i prelep pogodak raspoloženog Spasića za 2:2 u 44.minutu nakon jakog i preciznog udarca posle kojeg je lopta završila pod prečku.

Usledili su pokušaji Viktora Petrovića iz prekida ali je dobro reagovala odbrana gostiju.

U narednim minutima usledili su trenuci koji su prelomili meč na stranu rivala.

Dugo će Dramićanin pamtiti priliku iz 50-og minuta.

Akciju Viktora Petrovića i Nikole Dimitrijevića dobro je pratio naš napadač koji je pobegao odbrani gostiju, stigao pre golmana Plane do lopte ali umesto udarca levom nogom ka praznom golu odlučio se da loptu prebaci na desnu nogu što je dalo vremena da protivnik otkloni opasnost.

Nove greške naše odbrane u 59 i 60-om minutu.

Prvo je golman Radenković bespotrebno istrčao daleko od gola a do lopte je za delić sekunde pre njega stigao napadač rivala, koji nije ponovio grešku Dramićanina, već je loptu preciznim udarcem sproveo u praznu mrežu za 2:3.

Nova loše rekacija našeg tima samo minut kasnije.

Ubačenu loptu nisu uspeli akademci da izbace ispred svog gola iako su je imali u posedu ali je zato Vojnović po četvrti put iskoristio poklon i pogodio mrežu za 2:4.

Nisu se predavali naši igrači pa u 63.minutu velika šansa za Spasića.

Ponovo je umakao odbrani Plane i iskosa sa leve strane izašao sam pred golmana gostiju koji sjajno reaguje i brani udarac našeg igrača.

Radenković odlično brani svoj gol nekoliko trenutaka kasnije a Dramićanin se nakon kornera našao sam na drugoj stativi ali je njegov pokušaj glavom završio pored gola.

Beležimo s jedne strane priliku Spasića a sa druge Vojnovića ali su odbrane oba tima  dobro reagovale u 72 i 73.minutu.

Velika gužva pred golom gostiju u finišu meča ali su izblokirani pokušaji Milosavljevića i Igora Petrovića.

Čestitke igračima oba tima na dobroj utakmici.

Više ovakvih mečeva bi sigurno doprinelo da mladi igrači bolje i brže napreduju.

Gostima je pripala zaslužena i važma pobeda u nastavku trke za šampiona.

Našim momcima čestitke za uložen trud na meču u kojem su napravili dosta grešaka koje je kvalitetan protivnik znao da kazni.

Lepa slika sa današnjeg meča je prisutvo nekadašnjih akademaca koji su danas pružili podršku našim igračima.

Simić , Stojadinović, Prokić, Janićijević i Tašić su uz povređene akademce Damnjanovića, Tanasijevića, Nemanju Đurić bili danas pored terena a neki od njih su sigurno više želeli da su na samom terenu.

U sredu sledi novi ispit i meč protiv Cepelina u Smederevu.