Petlići ubedljivi: AF Duljaj - Ivanča Aranđelovac 11:0 (5:0)

Selekcija petlića ostvarila ubedljiv trijumf u današnjem meču sa drugarima iz Aranđelovca.

AF DULJAJ - IVANČA 2005 Aranđelovac 11 : 0 (5:0)

AFD: Milovančević Dušan, Nikolić Lazar, Urošević Nikola, Todosijević Filip (kap.), Andreić Lazar, Petrović Lazar, Blagojević Veljko, Petrović Natalija, Radojević Stefan, Mijailović Boris i Petrović Igor.

Igrali su još: Božić Sreten, Topalović Filip, Đorđević Ivana, Đorđević Luka,Bajović Balša, Pajić Vuk.
Strelci: Radojević Stefan 2, Blagojević Veljko 2, Bajović Balša 2, Topalović Filip 2, Petrović Igor, Petrović Natalija i Đorđević Luka.

Akademci ostvarili šesti trijumf u takmičenju.

Gosti su u svom sastavu za ovaj meč imali mlađe petliće (2009 i 2010) kojima je ovo prva sezona na velikim terenima.

Sa druge strane zanimljivo je da su sve pogotke na ovom meču postigli akademci rođeni 2009 i 2010 godine.

Zbog bolesti u timu nije bilo standardnog Jovanovića ali su ostali igrači nadoknadili njegov izostanak.

Akademci su odmah krenuli ofanzivno i preko Radojevića imali prvi kolosalnu šansu na meču.

Stefan se našao sam pred golmanom gostiju, uputio šut ka golu ali defanzivac gostiju sa linije izbacuje loptu u korner.

Usledila je nova šansa, ponovo za Radojevića i ponovo velika ali je rezultat ostao nepromenjen.

Uzvraćaju gosti na drugoj starni ali odlično reaguje goman Milovančević, koji je zaustavio udarac igrača gostiju iz povoljne pozicije.

Usledila je nova šansa za naš tim.

Igor Petrović je dobio pravovremeni pas na levoj strani i sa ivice kaznenog prostora uputio udarac ali je ponovo dobro reagovao golman gostiju.

U 7 minutu promena rezultata.

Radojević ovog puta uspeva udarcem sa ivice kaznenog prostora da pogodi mrežu za 1:0.

Velike prilike za Radojevića i Blagojevića ali prvi pogađa stativu a drugi golmana rivala.

Uzvraćaju gosti ali ponovo dobro reaguje Milovančević.

Brz kontranapad našeg tima u 17-om minutu kada Radojević sa svoje polovine vodi loptu ka golu i spretno prebacuje istrčalog golmana za 2:0.

Ponovo gužva pred golom gostiju i velike prilike propuštaju Blagojević i Mijailović.

U 22.minutu prečka je ponovo saveznik rivala a odbijnu loptu Blagojević ne uspeva da ubaci u gol.

Serija promašaja se nastavila samo dva minuta kasnije, kada Igor Petrović iz povoljne situacije šutira pored istrčalog golmana gostiju.

Konačno novi pogodak za naš tim u 27 minutu.

Radojević je probio odbranu rivala po levj strani, uputio centaršut na drugu stativu a efektno je loptu u gol ubacio Blagojević za 3:0.

Samo dva minuta kasnije Igor Petrović iz slobodnog udarca uspeva da iznenadi golmana gostiju ispred kojeg je lopta odskočila i završila u mreži za 4:0.

U finišu prvog dela novi efektan pogodak Blagojevića nakon vrlo precizno izvedenog slobodnog udarca za 5:0.

Usledile su izmene sa obe strane pred start drugog dela.

Nakon velike gužve u kaznenom prostoru gostiju najbolje se snašla Natalija Petrović koja povećava na 6:0 u 41 minutu.

Naši "rezervisti" odlično su iskoristili svoje minute provedene u igri jer su upravo oni postigli sve preostale pogotke do kraja meča.

Topalović je pobegao odbrani rivala u 47 minutu i plasiranim udarcem povisio na 7:0.

Opet je naš hitronogi napadač pobegao svojim čuvarima po levoj starni i preciznim ubacivanjem pronašao Bajovića, koji dobru akciju kruniše pogotkom za 8:0 u 59 minutu.

Loše ispucavanje golman gostiju iskoristio je koncentrisani Bajović koji svojim drugim pogotkom povećava na 9:0

Akcija akademaca u 65 minutu tekla je po desnoj strani a završila na levoj preciznim udarcem Luke Đorđevića za 10:0.

Konačnih 11:0 postavio je danas raspoloženi Topalović svojim drugim pogotkom u 68 minutu.

Čestitke gostima na dobroj utakmici u kojoj su pokazali da će u narednoj sezoni biti ravnopravniji rival svim timovima, jer su danas igrali izuzetno agresivno i veoma čvrsto, naročito u prvom delu meča.

Bilo je i nekoliko žestokih duela ali na kraju sportski pozdrav svih aktera utakmice.

Akademcima čestitke na pobedi a ostaje da naši igrači poprave realizaciju jer je u dosta navrata falilo koncentracije i u fazi odbrane a pogotovo u napadu.

Narednog vikenda naš tim je slobodan a u zadnjem kolu 30.maja u Topoli gostuje Sušica iz Kragujevca.

Dobar nastup naših dama: Ivana Đorđević i Natalija Petrović (8) proslavljaju pobedu.