Pioniri pobedom završili sjajnu sezonu: AFD - Gornjak 6 : 1 (4:0)

Pionirska selekcija ostvarila 22 pobedu u najuspešnijoj sezoni u istoriji kluba.

AF DULJAJ - SFU GORNJAK Krepoljin 6 : 1 (4:0)
AFD:Aleksić Janko, Đurić Vanja, Savić Aleksandar, Petrović Viktor, Dimitrijević Sreten, Nikolić Mateja, Ranković Uroš, Nešić Nikola, Spasić Stefan, Dramićanin Nikola (kap.) i Lazarević Aleksa.
Igrali su još: Sremčević Veljko, Dimitrijević Miodrag, Đerić Andrija, Petrović Igor, Petković Mladen, Radenković Nemanja i Dimitrijević Nikola.

Pionirska selekcija trijumfalno završila sezonu u kojoj je ostvarila najveći broj pobeda i postavila nekoliko rekorda.

Akademci su u današnji meč ušli kao apsolutni favoriti a već u prvom delu meča su rešili pitanje pobednika.

Već u 5-om minutu Spasić je umakao odbrani gostiju i preciznim udarcem sa 10-ak metara doneo vođstvo našem timu od 1:0.

Samo dva minuta kasnije pravovremena asistencija Dramićanina za Spasića koji duplira prednost na 2:0.

Srefan je vrlo lako mogao do hat-trick-a samo koji minut kasnije ali je njegov udarac zaustavio golman gostiju.

U 13-om minutu usledila je nova promena rezultata.

Ovog puta Dramićanin je uspeo da pogodi mrežu za 3:0.

Usledili su pokušaji Dramićanina, Lazarevića, Spasića i Viktora Petrovića ali bez promene rezultata.

Malo opuštanje našeg tima gosti koriste i u jednom napadu imaju dve ozbiljne šanse ali se istakao naš današnji čuvar mreže Aleksić.

Napadač gostiju sa 6-7 metara u dva navrata pokušava ali je odlično reagovao naš čuvar mreže.

Odbrana našeg tima je uspela da zaustavi nalete gostiju a napad je propuštao šanse da poveća prednost.

Dramićanin je levom nogom pokušao da pogodi donji ugao gola gostiju ali je golman Gornjaka vrhovima prstiju skrenuo loptu u korner.

Sreten Dimitrijević sprečava put lopte u gol nakon udarca napadač Gornjaka koji je bio uspešiji u duelu od golmana Aleksića.

Ipak, u 39-om minutu brz napad našeg tima po levoj strani i egzekucija Spasića za 4:0.

U nastavku su akademci nastavili da napadaju gol rivala koji je u kontrama tražio priliku za bar jedan pogodak.

Gosti upsevaju da savladaju Aleksića posle udarca njihovog napadača sa 10-metara u 56-om minutu.

Odmah su uzvratili akademci.

U 60-om minutu Viktor Petrović koristi povratnu loptu od Spasića i plasiranim udarcem pogađa mrežu za 5:1.

Gosti ponovo prete ali je odlično reagovao ovog puta Sremčević na našem golu.

Poslednji pogodak u sezoni i konačan rezultat postavlja Đerić preciznim udarcem sa vrha šesnaesterca za 6:1 u 77'.

Čestitke gostima na fer i korektnoj igri.

Čestitke našim akademcima na igri i pobedi.

Za pionire je sezona završena ali će nastaviti sa treninzima jer je u planu nekoliko prijateljskih utakmica do odlaska na zasluženi odmor.

O postignutim rezultatima i uspesima iz ove sezone u narednim danima.

Narednog vikenda poslednji meč sezone igraju i petlići pa se nadamo da će i oni poput svojih starijih drugara uspeti pobedom da završe takmičenje.

Plana će otići u baraž zbog bolje gol razlike u odnosu na Mladi Radnik jer oba tima su sezonu završila sa istim brojem bodova (78).

Naši akademci su osvojili 67 bodova dok je sledeći tim  Cepelin sakupio 55 bodova.

Čestitke Mladom Radniku na osvojenom prvom mestu i želimo im puno uspeha u baraž utakmicama.

Čestitke i Plani  na odličnoj sezoni ali im je falilo i sreće da osvoje prvo mesto.

Veoma interesantna i zanimljiva sezona je iza nas a mi se već pripremamo za narednu koja startuje sredinom avgusta u novom formatu.

Sezona za pamćenje: Česta slika radovanja našeg tima tokom sezone.