Pobeda petlića za kraj sezone:AFD-Sušica Kg 2:1 (1:0)

Naša selekcija petlića ostvarila je pobedu u poslednjem kolu takmičenja nad drugarima iz Kragujevca.

Vrlo dobru sezonu pionira upotpunili su i petlići ovom pobedom za kraj takmičenja.

18.KOLO LIGE PETLIĆA GRADA KRAGUJEVCA / Grupa A
AF DULJAJ - SUŠICA Kragujevac 2 : 1 (1:0)

AFD:Milovančević Dušan, Nikolić Lazar, Petrović Igor, Todosijević Filip (kap.), Andreić Lazar, Petrović Natalija, Blagojević Veljko, Jovanović Zoran, Radojević Stefan, Mijailović Boris i Topalović Filip.

Igrali su još: Urošević Nikola, Bajović Balša, Petrović Lazar i Stasni Aleksandar, dok Đorđević Ivana, Pajić Vuk i Božić Sreten nisu ulazaili u igru.

Strelci: Igor Petrović i Stefan Radojević.

Veoma zanimljiv i uzbudljiv meč gledali smo u duelu akademaca i drugara iz Sušice.

Gosti su u ovaj meč ušli kao favortiti, ali su igrači trenera Luke Dulanovića uspeli da iznenade rivala i ostvare sedmi trijumf u šampionatu.

Odličan početak našeg tima i već u prvom minutu promena rezultata.

Igor Petrović je izveo slobodan udarac sa 25 metara od gola rivala i uz dosta sreće i nešto slabiju intervenciju čuvara mreže Sušice doneo vođstvo našem timu od 1:0.

Ovakav početak meča doneo je akademcima puno samopouzdanja pa smo videli još nekoliko opasnih napada našeg tima.

Velika gužva nakon kornera za naš tim ali Jovanović i Todosijević ne uspevaju da smeste loptu u mrežu.

Topalović beži odbrani gostiju i iskosa sa peterca pokušava da povratnom loptom uposli Radojevića ali je odbrana gostiju na mestu.

Radojević je vodio veliku borbu sa defanzivcima gostiju i u 15-om minutu se izborio za loptu i prosledio za Blagojevića ali je naš omaleni napadač oklevao pa je prilika za pogodak propala.

Gosti prete samo nekoliko trenutaka kasnije.

Probijena je naša odbrana po desnoj strani, usledila je povratna lopta i nespretne intervencije naših igrača koji ne uspevaju da je izbace iz kaznenog prostora.

Do lopte stiže napadač Sušice koji šutira po zemlji a sjajno interveniše naš golman Milovančević.

24 minut i velika prilika za Topalovića koji dobija pravovremenu loptu od Mijailovića i sam izlazi pred golmana gostiju koji odlično brani šut našeg napadača.

Gosti uzvraćaju ali u poslednjem trenutku odlično reaguje naš tandem štopera Todosijević - Natalija Petrović.

Blagojević je imao dobru situaciju u 33 minutu kada ima otvoren put ka golu rivala.

Obično on te situacije rešava udarcem ali se ovoga puta opredelio da uposli Radojevića, koji se nije izborio za loptu pored odbrane Sušice.

Početak drugog dela meča pripao je našem timu.

Jovanović je dugo razmišljao sa loptom a onda je uspo da je "provuče" kroz odbranu gostiju za Radojevića koji preciznim udarcem duplira prednost na 2:0 u 43 minutu.

Gosti za tražili ofsajd poziciju ali je odluka pomoćnika iz Aranđelovca čini se bila izpravna jer je na drugoj strani najbliži svom golmanu bio igrač Sušice.

Usledila je borba za svaku loptu i napad. Gosti su krenuli na sve ili ništa i u 49-om minutu imaju veliku priliku ali je sajno ponovo reagovao naš Milovančević u situaciji "jedan na jedan".

Nakon ubacivanja Andreića Jovanović sa druge stative vraća loptu ka golu ali ona udara u stativu i vraća golmanu Sušice u ruke.

Priliku da reši meč imao je Igor Petrović iz idealne situacije nakon prekida ali je veoma loše šutirao.

Dubinsku loptu gostiju naši defanzivci nisu uspeli da zaustave kao ni napadača Sušice koji stiže do lopte pre istrčalog Milovančevića i pogađa praznu mrežu za 2:1 u 55-om minutu.

Jovanović i Stiasni pokušavaju po desnoj strani da nadmudre odbranu rivala ali je šut ovog prvog završio pored gola.

Gosti opasno prete ali je naša odbrana ovog puta dobro reagovala.

Akademci su uspeli da odbrane svoj gol i pobedom se revanširaju rivalu za jesenji poraz u Kragujevcu.

Sportski pozdrav igrača oba tima na kraju meča kojima čestitamo na prikazanoj igri u kojoj je bilo puno grešaka sa obe strane ali i lepih akcija i poteza.

Ovom utakmicom spuštena je zavesa na sezonu 2020/21 koja je po mnogo čemu najuspešnija u istoriji kluba.

U narednim danima analiziraće se učinjeno u sezoni koja je završena a već su krenule pripreme za sezonu koja nas očekuje.