Pobeda pionira za kraj: Zvižd - AF Duljaj 1:4 (0:3)...

AFD:Veljković Veljko, Ivanović Nikola, Ranković Uroš, Andreić Lazar, Dobričić Mateja, Nikolić Mateja (kap.), Nešić Nikola, Dimitrijević Miodrag, Milosavljević Viktor, Lazarević Aleksa i Petković Mladen.
Igrali su još: Petrović Lazar, Nikolić Lazar i Jovanović Zoran.
Strelci: Petković 2, Dobričić i Lazarević.

Akademci su ostvarili 11-u prvenstvenu pobedu na najudeljanijem gostovanju.

Nažalost ova pobeda nije bila dovoljna da se akademci plasiraju u plej-of, ali će prolećni deo takmičenja dočekati sa pozicije broj 1 jer RSK i Cepelin prelaze među 8 najboljih timova.

Akademci su opravdali ulogu favorita i tako nastavili sjajnu seriju koja traje još od trećeg kola.

U 9 minutu Petković je odlično ispratio akciju tima i sa nekoliko metara pogodio mrežu za vođstvo od 0:1.

Nastavili su akademci sa napadima ka golu rivala a to isplatilo u 26-om minutu kada je Lazarević duplirao prednost na 0:2.

Samo dva minuta kasnije dobar potez Dobričića za 0:3, što je bio i rezultat prvog dela meča.

U nstavku nešto sporiji ritam u kojem su se domaći igrači trudili da dođu do mreže našeg Veljkovića, dok su akademci čuvali stečeno vođstvo.

U 57' minutu domaćin koristi neodlučnost naše odbrane i smanjuje zaostatak na 1:3.

Ipak, u 63 minutu ponovo je Petković na pravom mestu i postiže svoj drugi gol na meču za konačnu pobedu od 1:4.

Čestitke domaćem timu na fer i korektnoj igri.

Čestitke i našim momcima na zasluženoj pobedi.

Ovom utakmicom završen je prvi deo takmičenja a za naše fudbalere nema pauze jer će u narednim nedeljama svoje znaje pokazivati na prijateljskim utakmicama, nakon čega će uslediti zaslužen odmor.