Poraz kadeta na premijeri u Beogradu: 011 - AF Duljaj 4 : 1 (2:0)...

Novoformirana kadetska selekcija odigrala prvi meč u "Fairplay league" u Beogradu.

Domaći tim bio precizniji, akademci propuštali prilike pred golom rivala.

1.KOLO "FAIRPLAY LEAGUE" BEOGRAD / KADETI
011 Beograd - AF DULJAJ  4 : 1 (2:0)

AFD:Aleksić Janko, Dimitrijević Sreten, Nikolić Mateja, Prokić Viktor, Simić Aleksandar, Dimitrijević Sreten, Djerić Andrija, Ranković Uroš, Damnjanović David, Lazarević Aleksa, Bernardi Marko.

Rezervni igrači: Nešić Nikola, Todosijević Filip, Duljaj Stefan.

Novi rivali i novi ambijent za naše akademce koji su prikazali dobar fudbal ali je domaćin bio sigurniji pred svojim i efikasniji pred golom našeg Aleksića.

Prvu priliku na meču imao je naš tim preko Damnjanovića ali je njegov udarac završio pored gola.

Na ubacivanje Prokića ponovo je Damnjanović bio u izglednoj prilici ali ga je na ivici kaznenog prostora nepropisno zaustavio defanzivac domaćih.

Iz prekida je pokušao Prokića li je golman domaćih dobro reagovao.

Probudili su se domaći i u 16-om minutu kažnjavaju loše ispucavanje naše odbrane, pa je Aleksić morao da vadi loptu iz mreže, 1:0.

Uzvraća Lazarević ali slabo šutira pored istrčalog golmana domaćih.

Napadač tima iz Beograda odlično šutira ali još bolje reaguje naš Aleksić.

Dosta posla za našu odbranu u finišu prvog dela koji rival rešava u svoju korist pogotkom za 2:0.

U nastavku akademci konkretniji i opasniji ali je nekoliko prilika propušteno da se smanji rezultat.

Bernardi, Prokić, Lazarević, Damnjanović i Đerić su pokušavali ali je falilo malo više koncentracije kod naših igrača.

Sve te promašaje kažnjava domaćin pogotkom u 56-om minutu nakon preciznog udarca sa ivice kaznenog prostoraza 3:0

Samo minut kasnije odlična solo akcija Prokića i povratna lopta za Bernarda koji ubacuje loptu u praznu mrežu za 3:1.

Usledio je novi pokušaj Prokića ali je golman domaćih sjajno ušao u šut našem napadaču.

Simić i Nikolič uz pomoć Aleksića otklanjaju opasnost ispred našeg gola.

Nije imala domaća ekipa rešenja za Prokića u 62 minutu ali je njegovo proigravanje propustio da realizuje Nešić.

Dosta prostora je u finišu meča ostalo za rivala koji iz kontre postiže novi pogodak za konačnih 4:1.

Čestitke domaćem timu na zasluženoj pobedi.

Čestitke i našim momcima na dobroj igri a verujemo da će u narednim mečevima akademci delovati sigurnije i hrabrije.

Svakako će ovakvi mečevi sa puno ritma, brze igre i duela puno značiti našim fudbalerima za neke naredne utakmice.

Novi meč kadeta je na programu u nedelju a rival je Heroj.

Dobra igra, slaba realizacija:Sreten Dimitrijević (6), Viktor Prokič (8).