Poraz petlića od Radničkog: AFD - Radnički 1923 0 : 5 (0:2)

Lider iz Kragujevca sigurnom igrom odneo bodove iz Topole i tako naneo prvi prolećni poraz našem timu.

14.KOLO LIGE PETLIĆA GRADA KRAGUJEVCA / Grupa A
AF DULJAJ - RADNIČKI 1923 Kragujevac 0 : 5 (0:2)

AFD:: Milovančević Dušan, Petrović Natalija, Petrović Igor, Andreić Lazar, Todosijević Filip (kap.), Petrović Lazar,Blagojević Veljko, Jovanović Zoran, Radojević Stefan, Mijailović Boris i Topalović Filip.

Igrali su još: Božić Sreten, Nikolić Lazar, Bajović Balša, Pajić Vuk, Lazarević Lazar, Urošević Nikola.

Naši petlići doživeli su prvi poraz u prolećnom delu takmičenja, ukupno treći u takmičenju.

Radnički je opravdao ulogu favorita i dosta lako stigao do ubedljive pobede.

Uplašeno su akademci ušli u ovaj meč pa je rival već u 3.minutu poveo 0:1.

Mogli su akademci do izjednačenja samo nekoliko minuta kasnije.

Blagojević je uposlio Radojevića a naš napadač je ušao u kazneni prostor i snažno šutirao ali je odlično reagovao golman gostiju.

Radnički ima veliku priliku u 15.minutu ali je napadač rivala oklevao da ubaci loptu pored istrčalog Milovančevića.

Isti igrač ipak u 20-om minutu ponovo beži našoj odbrani i ovog puta uspeva da pogodi mrežu za 0:2.

Do kraja prvog dela gosti propuštaju još dve dobre prilike a na drugoj strani Topalović ne uspeva nakon solo prodora da uputi bolji udarac ka golu Radničkog.

U nastavku ista slika.Radnički opasniji i konkretniji pa tako u 44. minutu nakon dobre akcije dolazi do 0:3.

Usledile su izmen sa oba strane a rival je i dalje nastavio sa boljom igrom.

Beležimo dve dobre odbrane našeg Božića.

U poslednjih 10-ak minuta meča gosti postižu još dva pogotka.

Pogodak za konačnih 0:5 bila je i poslednja akcija na utakmici u kojoj je Radnički dosta lako došao do zaslužene pobede.

Čestitke gostima na fer igri i pobedi.

Akademcima ostaje da nastave sa radom i da u finišu prvenstva prikažu mnogo više.

Prilika za to biće u narednom kolu protiv još jednog pretendenta za najviši plasman Apolona iz Kragujevca.

Bez rešenja protiv lidera: Zoran Jovanović (8)